Skip to main content
Команда

Благодійний Фонд “Рокада” у Чернівцях: про роботу без офісу та власну “шлюбну агенцію”

Ділимося з вами історією “Рокади” у Чернівцях! Осередок працює з 23 березня 2022 року і за цей період з підтримкою партнерів допомогу отримали близько 30 тисяч людей! Втім, мало хто знає, що чернівецька “Рокада” стартувала в діяльності маючи лише 5 працівників і орендований автобус. 

“Спершу не було навіть офісу, місяць ми працювали будучи в роз’їздах, досліджували громади, аби розуміти яка ситуація з ВПО. Вже пізніше змогли орендувати маленьку кімнатку, а коли команда зросла – з’явився й офіс, десь восени 2022. Тепер у ньому працює майже 20 співробітників осередку!”, – розповідає координатор Чернівецької “Рокади” Віктор Лащак.

Раніше в Чернівцях працював напрямок СССМ, а нині рокадівці підтримують українців у напрямку protection-допомоги. Але робота має свої складнощі, пов’язані з особливостями регіону. Адже Чернівці найменше місто нашої країни, яке має найбільшу густоту населення.    

“В певні моменти кількість внутрішньо переміщених осіб в області сягала 150 тисяч. По відношенню до місцевого населення – це більше 10%. Ще до повномасштабного вторгнення на Буковині були проблеми з працевлаштуванням, а з таким напливом людей робочих місць бракувало вкрай. Ми тяжко працювали над тим, аби дати кожному гідні умови для існування”, – розповідає Віктор. 

Аби впоратися з таким об’ємом роботи, треба мати надійну й професійну команду. Координатор стверджує, що у їхньому колективі – кожен особливий. 

“Всі настільки різні, що тільки завдяки цьому й поєднуються. У Чернівцях, мабуть, “найбільш інтелектуальний” колектив, адже серед працівників є два доктори наук та п’ять кандидатів. 

Також у нас працювали внутрішньо переміщені особи, подружжя соціальної працівниці та водія з Чернігова. Колись вони всією родиною зупинилися в моєму домі на початку повномасштабного вторгнення, бо їхній будинок було зруйновано. Як тільки почав працювати Фонд – вони підключилися до роботи, щоправда, за рік повернулися додому. Ми лишилися в теплих, дружніх стосунках і спілкуємось на відстані”.

Життя тривало, не дивлячись на війну. Чернівецька “Рокада” підбирала для роботи найкращих людей, мабуть, тому в осередку утворилося відразу кілька пар.

“У нас було двоє фахівців з Чернігова, які раніше не знали один одного. За пів року роботи в “Рокаді” – зіграли весілля! Щоправда, Тетяна та Артур переїхали до Києва, але, думаю, вони ще повернуться в рокадівську родину, нехай і у столиці.

Також нинішній керівник новоствореного осередку в Харкові є чоловіком нашої старшої соціальної працівниці, яка теж тепер працюватиме на Слобожанщині. Така собі “кузня кадрів”, – ділиться з посмішкою Віктор. 

Ми щиро бажаємо команді яскравого процвітання, зросту та впевненості в майбутньому, нехай рокадівці у Чернівцях не знають про професійне вигорання та перешкоди!

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд