Skip to main content

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців – глобальна міжурядова організація, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав і створенню кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громадян та осіб без громадянства.

З 2003 року, вже 20 років, БФ «Рокада» є виконавчим партнером УВКБ ООН. За підтримки УВКБ ООН «Рокада» надає підтримку біженцям, особам, які потребують додаткового захисту, особам, які звернулись за захистом в Україні, внутрішньо переміщеним особам та населенню, що постраждало внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Центр благодійності при катастрофах (CDP)  – Фонд CDP працює в США та в усьому світі. Його місія полягає в тому, щоб використовувати силу філантропії для мобілізації повного спектру ресурсів, які зміцнюють здатність громад протистояти катастрофам і справедливо відновлюватися після них.

З лютого 2023 року CDP підтримує БФ «Рокада» у створенні Рад з питань ВПО. Проєкт поширюється на 7 областей Укріїни. Метою проєкту є сприяння у вирішенні питань, пов’язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, підтримка та захист суб’єктів підприємництва, які перемістилися на території територіальних громад.

Оксфордський комітет допомоги голодуючим (Велика Британія) – міжнародне об’єднання із 15 організацій, які працюють у більше ніж 90 країнах по всьому світу. Метою діяльності об’єднання є розв’язання проблем бідності та пов’язаної з нею несправедливістю в усьому світі. У всіх проєктах Оксфам кінцевою метою є надання людям можливості реалізувати свої права, особисто керувати власним життям, отримувати гідну оплату за виконану працю тощо.

З грудня 2022 року за підтримки Oxfam «Рокада» реалізує проєкт «Надання підтримки та надання послуг вразливим верствам населення з числа ВПО та постраждалого населення» у Київській та Чернігівській областях.

Міжнародний фонд «Відродження»одна з найбільших українських благодійних фундацій, яка з 1990-го року розбудовує в Україні відкрите суспільство, де кожен почуває себе гідно, громадяни включені у творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. Фонд заснований філантропом Джоржем Соросом і є частиною міжнародної мережі Фундацій Відкритого Суспільства (Open Society Foundations).

БФ «Рокада» має тривалу історію співпраці з Фондом «Відродження»:

  • 2010-2012 роки – спільно реалізовано проєкт продовження роботи Інтеграційного центру для біженців та організовано літній відпочинок для їхніх дітей;
  • 2019 рік – проєкт підтримки жінок-біженок та членів їхніх сімей шляхом облаштування швейної майстерні в пункті тимчасового розміщення біженців (ПТРБ) міста Яготин;
  • 2023-2024 роки підтримка та посилення спроможності БФ «РОКАДА» у впровадженні ефективних механізмів інтеграції ВПО (проєкт триває).

Діяльність у межах поточного проєкту передбачає посилення команди БФ «Рокада» шляхом залучення професійних юристів для створення, супроводу та підвищення спроможності Рад ВПО, створених на рівні громад, в Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Волинській областях, і проведення тренінгів із питань соціальної згуртованості та розбудови громад

Гуманітарний фонд для України (ГФУ) заснований у 2019 році. ГФУ є стратегічним і життєво важливим інструментом, доступним донорам для об’єднання їхніх внесків у єдині нецільові фонди, щоб дозволити гуманітарним партнерам надавати своєчасну, скоординовану та принципову допомогу.

У 2023-2024 роках БФ «Рокада» здійснює за підтримки ГФУ 2 проєкти:

  • організація заходів, спрямованих на зменшення дискримінації та бар’єрів, з якими стикаються особи з інвалідністю в селах Чернігівської області: співпраця з громадами, надання безпосередньої допомоги особам з обмеженими можливостями для зміцнення їх фізичного та психічного благополуччя;
  • моніторинг захисту на рівні громади та діяльність із захисту на рівні громади в Сумській області. Метою проєкту є надання всебічної допомоги ВПО, постраждалим групам, особам, які повернулися та непереміщеним особам, які потребують допомоги. Особливу увагу приділено діяльності у прикордонних з Росією громадах.

Канадський фонд місцевих ініціатив (CFLI) є унікальним фондом, оскільки більшість проєктів розроблено та реалізовано невеликими місцевими організаціями громадянського суспільства. Це підвищує загальний вплив проєктів і посилює участь у питаннях, які є важливими для процвітання та добробуту місцевих громад. Фонд щорічно фінансує близько 650 проєктів.

БФ «Рокада» за фінансування CLFI втілив 2 проєкти:

  • перевидання книги «Пізнай, прийми і руку простягни», а також розробка та видання методичного посібника для вчителів загальноосвітніх шкіл для проведення уроків толерантності і проведення тренінгу для педагогів за матеріалами цього посібника та дитячої книги (2010);
  • ознайомлення молоді та жінок з числа біженців та шукачів захисту із найактуальнішими професіями на ринку праці, профорієнтаційна підтримка і розвиток лідерських навичок (2021).

Відокремлений підрозділ Угорської Екуменічної Служби Допомоги в Україні у лютому 2022 один серед перших почала надавати допомогу постраждалим від війни. Програма допомоги охоплює 20 регіонів, від Берегово на Заході, до таких Південно-Східних територій, як Запоріжжя.

Угорська Екуменічна Служба Допомоги вже понад двадцять років працює в Україні, надає підтримку як в Україні, так і в Угорщині.

В рамках співпраці БФ «Рокада» втілив 2 проєкти:

  • забезпечення гідних умов проживання шляхом закупівлі засобів гігєни для пацієнтів п’яти спеціалізованих закладів у Львівській області (2022);
  • забезпечення людей з інвалідністю безпечним транспортуванням з метою задоволення їх базових потреб (2023).

Допомога Данського народу – загальнонаціональна некомерційна гуманітарна організація, яка надає допомогу незахищеним людям у Данії та за кордоном. Danish People’s Aid працює в 3 основних напрямах: профілактика та перша допомога, соціальна робота, робота на міжнародному рівні з надання допомоги у разі стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

В рамках співпраці з БФ «Рокада» у 2022-2023 роках, за фінансової підтримки Danish People Aid здійснено ремонтні роботи з облаштування місць проживання ВПО на базі КНП «Стоматологічна поліклініка» Дубенської міської ради (Рівненська область).

AWO International працює в Україні з лютого 2022 року. Разом із місцевими партнерськими організаціями в Україні та численними асоціаціями AWO в Німеччині, AWO International надає швидку невідкладну допомогу, пропонує довгострокову підтримку людям в Україні та біженцям у Румунії.

З 2023 року за підтримки AWO Internatioal БФ «Рокада» реалізує проєкт з покращення умов проживання ВПО та інших вразливих категорій, які перебувають у інституційних закладах Житомирської області. Проєкт включає надання кваліфікованої психологічної підтримки пацієнтам та працівникам закладів, і заходи з енергозбереження будівель, в яких розміщені заклади.

Загальнонаціональна робоча група психосоціальних центрів для біженців і жертв тортур (BAfF) – психосоціальні центри є центральною опорою психосоціальної допомоги особам, які пережили війну, тортури та втечу. Психосоціальні центри пропонують низькопорогові мультипрофесійні послуги.

Проєкт «Razom – Gemeinsam», у якому бере участь БФ «Рокада», спрямований на покращення якості та сталості психосоціальної та психологічної підтримки, орієнтованої на права людини, на розвиток структур та процесів підтримки, включаючи методи супервізії для психологів у контексті війни та колективного насильства в Україні.