Skip to main content

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців – глобальна міжурядова організація, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав і створенню кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громадян та осіб без громадянства.

З 2003 року, вже 20 років, БФ «Рокада» є виконавчим партнером УВКБ ООН. За підтримки УВКБ ООН «Рокада» надає підтримку біженцям, особам, які потребують додаткового захисту, особам, які звернулись за захистом в Україні, внутрішньо переміщеним особам та населенню, що постраждало внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Центр благодійності при катастрофах (CDP)  – Фонд CDP працює в США та в усьому світі. Його місія полягає в тому, щоб використовувати силу філантропії для мобілізації повного спектру ресурсів, які зміцнюють здатність громад протистояти катастрофам і справедливо відновлюватися після них.

З лютого 2023 року CDP підтримує БФ «Рокада» у створенні Рад з питань ВПО. Проєкт поширюється на 7 областей Укріїни. Метою проєкту є сприяння у вирішенні питань, пов’язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, підтримка та захист суб’єктів підприємництва, які перемістилися на території територіальних громад.

Оксфордський комітет допомоги голодуючим (Велика Британія) – міжнародне об’єднання із 15 організацій, які працюють у більше ніж 90 країнах по всьому світу. Метою діяльності об’єднання є розв’язання проблем бідності та пов’язаної з нею несправедливістю в усьому світі. У всіх проєктах Оксфам кінцевою метою є надання людям можливості реалізувати свої права, особисто керувати власним життям, отримувати гідну оплату за виконану працю тощо.

З грудня 2022 року за підтримки Oxfam «Рокада» реалізує проєкт «Надання підтримки та надання послуг вразливим верствам населення з числа ВПО та постраждалого населення» у Київській та Чернігівській областях.

Міжнародний фонд «Відродження»одна з найбільших українських благодійних фундацій, яка з 1990-го року розбудовує в Україні відкрите суспільство, де кожен почуває себе гідно, громадяни включені у творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. Фонд заснований філантропом Джоржем Соросом і є частиною міжнародної мережі Фундацій Відкритого Суспільства (Open Society Foundations).

БФ «Рокада» має тривалу історію співпраці з Фондом «Відродження»:

  • 2010-2012 роки – спільно реалізовано проєкт продовження роботи Інтеграційного центру для біженців та організовано літній відпочинок для їхніх дітей;
  • 2019 рік – проєкт підтримки жінок-біженок та членів їхніх сімей шляхом облаштування швейної майстерні в пункті тимчасового розміщення біженців (ПТРБ) міста Яготин;
  • 2023-2024 роки підтримка та посилення спроможності БФ «РОКАДА» у впровадженні ефективних механізмів інтеграції ВПО.
  • 2024 -2025 роки – підтримка і посилення спроможності БФ «РОКАДА» у впровадженні ефективних механізмів комплексної підтримки та адвокатування інтересів ВПО, біженців та інших вразливих категорій (проєкт триває).

Діяльність у межах поточного проєкту передбачає посилення команди БФ «Рокада» задля впровадження ефективних механізмів інтеграції ВПО, надання своєчасної та кваліфікованої юридичної підтримки бенефіціарам фонду, здійснення адвокаційної діяльності, спрямованої на сприяння вирішенню проблемних питань у громадах, а також підтримку та активізацію діяльності Рад ВПО у Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Волинській, Сумській, Житомирській та Київській областях.

Гуманітарний фонд для України (ГФУ) заснований у 2019 році. ГФУ є стратегічним і життєво важливим інструментом, доступним донорам для об’єднання їхніх внесків у єдині нецільові фонди, щоб дозволити гуманітарним партнерам надавати своєчасну, скоординовану та принципову допомогу.

У 2023-2024 роках БФ «Рокада» здійснює за підтримки ГФУ 2 проєкти:

  • організація заходів, спрямованих на зменшення дискримінації та бар’єрів, з якими стикаються особи з інвалідністю в селах Чернігівської області: співпраця з громадами, надання безпосередньої допомоги особам з обмеженими можливостями для зміцнення їх фізичного та психічного благополуччя;
  • моніторинг захисту на рівні громади та діяльність із захисту на рівні громади в Сумській області. Метою проєкту є надання всебічної допомоги ВПО, постраждалим групам, особам, які повернулися та непереміщеним особам, які потребують допомоги. Особливу увагу приділено діяльності у прикордонних з Росією громадах.

Канадський фонд місцевих ініціатив (CFLI) є унікальним фондом, оскільки більшість проєктів розроблено та реалізовано невеликими місцевими організаціями громадянського суспільства. Це підвищує загальний вплив проєктів і посилює участь у питаннях, які є важливими для процвітання та добробуту місцевих громад. Фонд щорічно фінансує близько 650 проєктів.

БФ «Рокада» за фінансування CLFI втілив 2 проєкти:

  • перевидання книги «Пізнай, прийми і руку простягни», а також розробка та видання методичного посібника для вчителів загальноосвітніх шкіл для проведення уроків толерантності і проведення тренінгу для педагогів за матеріалами цього посібника та дитячої книги (2010);
  • ознайомлення молоді та жінок з числа біженців та шукачів захисту із найактуальнішими професіями на ринку праці, профорієнтаційна підтримка і розвиток лідерських навичок (2021).

Відокремлений підрозділ Угорської Екуменічної Служби Допомоги в Україні у лютому 2022 один серед перших почала надавати допомогу постраждалим від війни. Програма допомоги охоплює 20 регіонів, від Берегово на Заході, до таких Південно-Східних територій, як Запоріжжя.

Угорська Екуменічна Служба Допомоги вже понад двадцять років працює в Україні, надає підтримку як в Україні, так і в Угорщині.

В рамках співпраці БФ «Рокада» втілив 2 проєкти:

  • забезпечення гідних умов проживання шляхом закупівлі засобів гігєни для пацієнтів п’яти спеціалізованих закладів у Львівській області (2022);
  • забезпечення людей з інвалідністю безпечним транспортуванням з метою задоволення їх базових потреб (2023).

Допомога Данського народу – загальнонаціональна некомерційна гуманітарна організація, яка надає допомогу незахищеним людям у Данії та за кордоном. Danish People’s Aid працює в 3 основних напрямах: профілактика та перша допомога, соціальна робота, робота на міжнародному рівні з надання допомоги у разі стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

В рамках співпраці з БФ «Рокада» у 2022-2023 роках, за фінансової підтримки Danish People Aid здійснено ремонтні роботи з облаштування місць проживання ВПО на базі КНП «Стоматологічна поліклініка» Дубенської міської ради (Рівненська область).

AWO International працює в Україні з лютого 2022 року. Разом із місцевими партнерськими організаціями в Україні та численними асоціаціями AWO в Німеччині, AWO International надає швидку невідкладну допомогу, пропонує довгострокову підтримку людям в Україні та біженцям у Румунії.

З 2023 року за підтримки AWO Internatioal БФ «Рокада» реалізує проєкт з покращення умов проживання ВПО та інших вразливих категорій, які перебувають у інституційних закладах Житомирської області. Проєкт включає надання кваліфікованої психологічної підтримки пацієнтам та працівникам закладів, і заходи з енергозбереження будівель, в яких розміщені заклади.

Загальнонаціональна робоча група психосоціальних центрів для біженців і жертв тортур (BAfF) – психосоціальні центри є центральною опорою психосоціальної допомоги особам, які пережили війну, тортури та втечу. Психосоціальні центри пропонують низькопорогові мультипрофесійні послуги.

Проєкт «Razom – Gemeinsam», у якому бере участь БФ «Рокада», спрямований на покращення якості та сталості психосоціальної та психологічної підтримки, орієнтованої на права людини, на розвиток структур та процесів підтримки, включаючи методи супервізії для психологів у контексті війни та колективного насильства в Україні.