Продовжуємо розповідати про команди «Рокади», на черзі — Тернопіль!
Осередок відкрився на початку повномасштабного вторгнення і мав лише координатора, психологів, соціальних працівників та двох водіїв. Команда швидко збільшувалась, бо до області щодня приїздили тисячі внутрішньо переміщених осіб.
«Враховуючи початок повномасштабного вторгнення всі були розгублені, не знали за що братися. Страху з приводу того, що щось не вийде не було, потрібно було брати й робити.
Почали з виїздів до громад, де мешкали ВПО. Чули чимало важких історій, але розуміли, що не можна зупинятися, бо від нас залежить як ці люди адаптуються. Я і сама через війну переїхала з Харківської області до Тернополя, тому розумію як це важливо», — ділить спогадами координатор Тернопільського осередку Віталія Федосєєнко.
В осередку працюють напрямки психологічної, юридичної допомоги, підтримки місць тимчасового проживання. Також тернопільська «Рокада» співпрацює з органами місцевої влади задля втілення спільних проєктів.
«Минулого року ми створювали Ради ВПО, нині підтримуємо їхній розвиток. В цілому лише за 2023 рік допомогу Фонду на Тернопільщині отримали близько 20 тисяч осіб!
Наразі з командою постійно шукаємо нові можливості в роботі, думаємо над розширенням співпраці аби допомогти якомога більшій кількості українців», – ділиться Віталія.
Запорука вдалої роботи – дружній колектив. В осередку працівники знають, що не потрібно навіть просити когось про допомогу, підтримка від колег завжди буде.
“Дуже цінно мати надійних людей поруч. Ще в нашій команді суцільна творчість, наприклад, один з водіїв у минулому – соліст Тернопільської обласної філармонії, завжди в дорозі слухаємо спів.
Свої традиції також є, один одного між собою в команді ми називаємо “горобчики”, наше власне кодове слово. А коли вітаємо колег з днем народження – співаємо “Многая літа” чи іншу улюблену композицію. Дуже любимо відпочивати разом на природі, шкода, що замало часу для таких зустрічей”