За підтримки Агентства ООН у справах біженців ми продовжуємо допомагати вимушеним переселенцям у їх прагненні соціалізації та налагодження контактів на новому місці. І один із таких способів — це створення дитячих просторів у громадах, де проживають переселенці. Зокрема, сьогодні розповідаємо про Чернівецьку, Хмельницьку, Рівненську та Київську області.
«Дитячі простори — це хороше місце для інтеграції внутрішньо внутрішньо переміщених осіб, — розповів Віктор Лащак, координатор благодійного фонду «Рокада» у Чернівецькій області. — Чому так? Тому що, сюди приходять не лише діти, а й їхні батьки і не лише вимушені переселенці».
За словами пана Віктора, торік благодійному фонду «Рокада» вдалося відкрити три дитячі простори у Чернівецькому регіоні: у Глибоцькій та Мамаївській громадах. Цьогоріч, починаючи з осені, планують відкрити ще три простори для дітей у Новоселицькій, Берегометській та Ванчиковецькій громадах.
«У Хмельниччині теж цьогоріч плануємо відкрити три дитячих простори, — пояснила Анастасія Грига, заступниця координаторки благодійного фонду «Рокада» у Хмельницькій області. — Це буде у Старокостянтинівській, Грицівській та Дунаєвецькій громадах».
За словами пані Анастасії, три простори для дітей майже рік працюють у Городоцькій, Полонській та Чорноострівській громадах Хмельницького регіону. Кожен із них комфортно вміщуватиме від 25 до 30 діток.
«Маємо високий попит на створення таких просторів, тому і відкриваємо їх активно, — продовжив розмову Віктор Лащак. — Враховуємо, як особливості громади, так і її запити».
До прикладу, у Мамаївській громаді функціонує дитячий простір, адаптований для діток з інвалідністю. Усі меблі та інвентар розроблені таким чином, що врахований інклюзивний чинник. До того ж, у цьому просторі є спеціальні швейні машинки, висота яких підлаштована під потреби діток, що на колісних кріслах.
За словами Вікторії Костюк, координаторки благодійного фонду «Рокада» у Рівненській області, у цьому регіоні функціонує два простори для дітей, у Острозі та Рівному, ще два — у Березнівській та Корецькій громадах, планують відкрити цьогоріч.
«Зусиллям рокадівців один дитячий простір відкрито у Києві, ще один функціонує в області, в Маловільшанській громаді, — розповів Олег Пастущак, заступник координаторки благодійного фонду «Рокада». — Попит на створення просторів дуже високий. І, звісно, у нас у планах відкриття нових центрів у Київському регіони, однак зараз це перебуває на етапі узгодження».
Як пояснив пан Олег, найбільший запит на створення дитячих просторів надходить від керівництв віддалених селищ Київської області, оскільки саме у таких населених пунктах дуже мало соціальної розважальної інфраструктури для дітей.