До 31 березня цього року ВПО-пенсіонерам слід пройти фізичну ідентифікацію. Загалом, цю процедуру треба проходити регулярно що шість місяців.
Більше про ідентифікацію розповідає Лілія Єрмоленко, юристка івано-франківського осередку нашого Фонду (на фото).
Нагадаймо, для ВПО-пенсіонерів та для внутрішньо переміщених українців, які отримують соціальні виплати, Уряд продовжив термін проходження фізичної ідентифікації. Рішення ухвалили минулого року. Також Уряд розширив способи ідентифікації.
Що таке ідентифікація пенсіонерів? Це — підтвердження особи, якій призначена пенсія чи інша допомога. Людина особисто показує документи з інформацією про себе та біометричні дані. Відповідно, це дозволяє встановити її особу.
Яка мета фізичної ідентифікації? Підтвердити, що людина жива і самостійно одержує власну пенсію.
Хто з пенсіонерів має пройти ідентифікацію? Ті, хто отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022-го року та отримують пенсію в Ощадбанку.
До якого терміну необхідно пройти ідентифікацію? До 31 березня 2024 року
Якщо видаткові операції за рахунками відсутні протягом 6 місяців? Нараховувати пенсію продовжать. Проте, з 1 січня цьогоріч нарахована сума пенсії не перераховується на рахунки їх одержувачів поки ті не пройдуть фізичної ідентифікації.
Які є способи пройти ідентифікацію?
— Особисто звернутися до відділення Ощадбанку, зняти готівку особисто через касу або ввести пароль по картці через касу.
— Особисто звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України.
— Авторизуватися на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою «Дія.Підпис».
— Пройти ідентифікацію за допомогою відеозв’язку, що його проведуть представники Пенсійного фонду України. Для цього потрібно подати заявку на Порталі електронних послуг ПФУ або звернутися за телефонами:
- 0 800 503 753
- 044 281 08 70
- 044 281 08 71
— Звернутися до закордонної дипломатичної установи, отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою (якщо внутрішньо переміщений пенсіонер є за кордоном). Відправити документи можна до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Або ж скани документів можна відправити поштою або через портал електронних послуг Пенсійного фонду України, використовуючи електронний підпис.
І на завершення: які зміни, передбачені для внутрішньо переміщених українців, які отримують соціальні виплати?
З 1 лютого цього року соціальні виплати не будуть нараховуватися ВПО, які отримують їх через Ощадбанк і:
- користуються картою, термін дії якої перевищує 1 рік;
- протягом року за такою платіжною карткою не проводилися видаткові операції.
Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».