Skip to main content
Психологічна підтримка

Як зберегти та відновити свій ресурс у важкі часи?

By 27 Березня, 2024No Comments

Як зберегти та відновити свій ресурс у важкі часи

Про це нам вдалось поспілкуватися із Анжелою Порубана,  психологинею Благодійний фонд Рокада Чернівці .

Дбати про себе необхідно щодня. А у важкі часи – особливо. 

Наш емоційний ресурс не безкінечний. Кожна людина з часом відчуває втому та повний брак сил, ніби розрядилася її “батарейка”. Щоб рухатися далі, ми маємо відпочивати, так влаштована наша психіка.

“Бути в ресурсі” — така фраза має дуже важливе значення, адже насправді психологічний ресурс — це основа — це те, що допомагає нам рухатися далі, забезпечувати свої потреби та мати на це енергію.

Поділимося з вами таким способами, які допоможуть відновитися, як фізично, так і емоційно, адже зараз це вкрай важливі задачі для кожного. Поставтесь в цей час до себе з розумінням і турботою. Не вимагайте від себе величезної продуктивності, енергійності та ресурсності.

Закривайте базові потреби

Закриття базових потреб — це основа вашого ресурсу та нормальної життєдіяльності. Насамперед, це здоровий сон, їжа та фізична активність. Якщо у вас з’являється можливість поспати — робіть це незалежно від часу. Їжа, яка не обтяжує ваш організм, а яка приносить задоволення. А також фізична активність, і тут мова зовсім не про спортивні марафони, а про провітрювання приміщення, прогулянки, дихальні вправи й розтяжку щонайменше.

Будьте вдячні

Попри всі випробування, які трапляються на вашому шляху, навчіться помічати хороше та бути вдячними. Іноді це дуже складно, але щоденна практика допоможе закріпити цю корисну звичку. Спробуйте помічати хороші моменти за допомогою техніки “вдячність”. Пропишіть, за що ви сьогодні вдячні, знайдіть щонайменше 5 речей. І робіть це щодня.

Зупиняйтесь

Темп, у якому проходять наші щоденні будні, вражає, тому важливо іноді брати перепочинок та зупинятися, хоча б на кілька хвилин. Підіймайте частіше голову в небо щоб поспостерігати за ним, щоб зупинитись принаймні на хвилинку і подихати.

Дозволяйте собі маленькі радості

Життя, попри всю його складність і жорстокість, має приносити радість, інакше буде дуже важко впоратись. Робіть щодня щось, що вас надихає чи приносить задоволення. Можливо, вам до вподоби малювати або ви любите виготовляти свічки. Знайдіть у своєму щільному графіку час для цього. Це зараз дуже необхідно — приділяти час собі.

Спілкуйтесь

Спілкування з тими, хто вас розуміє. Теплі зустрічі з друзями або телефонний дзвінок і відверта розмова можуть наповнити вас і зарядити силою.

Не проживайте наодинці свої емоції. Іноді, щоб на душі стало легше, потрібно просто виговоритись. Крім того, такі зустрічі та розмови відволікають, допомагають розслабитись та відчути себе “живими”.

Вам може здаватися, що це дрібниці, які не заслуговують вашого часу та уваги, проте це не так. Ці речі допоможуть вам розслабитись, побути наодинці з собою, попрацювати руками та в результаті отримати ресурс і натхнення на буденні справи.

© Анжела Порубана, психологиня Благодійного фонду «Рокада» Чернівці.

Також ви завжди можете звернутися за професійною допомогою до психологів Благодійного фонду «Рокада».

Гарячі лінії осередків:

Чернігів — 067 337 01 61
Житомир — 067 322 40 78
Івано-Франківськ — 067 447 40 24
Хмельницький — 067 447 08 13
Тернопіль — 067 447 42 20
Чернівці — 067 337 65 68
Луцьк — 067 447 08 84
Львів — 067 447 03 73
Рівне — 067 447 38 40
Київ — 063 299 83 24 (з 9:00 до 18:00 (вівторок, середа, п’ятниця)
Суми — 067 309 89 37

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд