Щотижня рокадівці організовують зустрічі спільноти біженців у Києві. Ці заходи сприяють інтеграції та соціалізації біженців, допомагають їм познайомитися ближче з українською культурою та вирішити проблемні питання. Працівники Фонду надають підтримку з отримання соціальних та юридичних послуг, психологічну допомогу, а також спільно з учасниками працюють над майбутніми проєктами.
Спільноти, зазвичай, об’єднуються за країною походження, але існує також ком’юніті біженців з різних країн. Віднедавна вібуваються і щотижневі зустрічі інтернаціональної IT-спільноти, де учасники обговорюють майбутні проєкти в сфері IT.
«В ході наших зустрічей виникали ідеї створення спільних проєктів. У нас є можливості, а головне – бажання та фахівці, — розповідає Дмитро, соціальний інтегратор Фонду. — Ми були вражені, коли Руслан, один із учасників IT-спільноти, розповів нам про свій стартап».
Руслан вимушений був переїхати з Росії в Україну ще у 2014 році через свої політичні погляди. Відстоювати власну позицію ставало дедалі небезпечніше, розповідає чоловік. Тут він змінив профіль, але залишився в сфері IT. Вже більше року разом з командою з 10 осіб він працює над власним проєктом — «Gazarius».
«Зараз програми пишуть. Це вимагає вивчення мов програмування та грамотного написання коду, інакше нічого не працюватиме, — розповідає Руслан про ідею свого стартапу. — Концепція полягає в тому, щоб звільнити людину від цих важких завдань. Спеціаліст “малюватиме” програму і отримає працюючий софт».
Ідеєю проєкту та його особливостями Руслан поділився з учасниками IT спільноти під час однієї з нещодавніх зустрічей, де біженці з різних країн працювали над ідеями майбутніх соціальних проєктів.
За словами Дмитра, соціального інтегратора Фонду, зараз IT-спільнота розглядає декілька ідей, які в майбутньому учасники спільно реалізовуватимуть. «Обговорили можливість створення IT школи або курсів для навчання програмуванню. Як для української, так і для міжнародної аудиторії. Плануємо реалізувати цей проєкт за фінансової підтримки УВКБ ООН, для цього ми будемо писати грант».
Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).