36-річна Євгенія Моісеєва народилася та виросла на Донеччині. Однак у 2014 році разом із родиною змушена була залишити рідний дім і переїхати до Балаклії, що в Харківській області, а потім і до самого Харкова.
Однак випробування на цьому не завершилися. Раптовий діагноз – важка онкологія. Жінка розпочала боротьбу за здоров‘я. А далі прийшов 22-й рік і повномасштабне вторгнення. Євгенія знову вимушена була тікати від обстрілів.
Свій прихисток і першу за багато років стабільність жінка знайшла на Прикарпатті. Саме Івано-Франківщина стала для неї надійною опорою і дала шанс змінити все.
Село Шевченкове знаходиться у західній частині регіону і належить до Калуської громади. Там у самому центрі в приміщенні будинку культури в серпні 2023 року облаштували місце тимчасового проживання для внутрішньо переміщених українців.

Ірина Дутчак
З того часу прихистком опікується благодійний фонд «Рокада». Саме під час зустрічей із мешканцями команда познайомилася з Євгенією.
«Попри все пережите, у неї горіли очі. Завжди активна, завжди прагне щось робити, щось покращувати. Мотивація у цієї жінки просто неймовірна», – ділиться соціальна працівниця по роботі з громадами регіонального офісу «Рокади» в Івано-Франківську Ірина Дутчак.
Спільні орієнтири і бажання розвитку отримали додатковий імпульс. Євгенія стала керівницею прихистку. Ця нова роль дозволила їй не лише підтримувати інших таких же як і вона сама переселенців, а й ініціювати більш глобальні зміни.

Святослав Лахоцький
«Ось так разом, крок за кроком ми реалізовували нові маленькі і великі проєкти. Наприклад, окрім поточних ремонтів і оснащення прихистку інтернетом та забезпечення чистою питною водою, ми створили «Хаб спільнотворення». Пишаємося реалізацією цієї ініціативи. Адже ми не лише облаштували простір, а й створили об‘єднавчий майданчик для переселенців, де вони можуть надавати одне одному взаємопідтримку й інтегруватися в громаду, що дуже важливо», – розповідає координатор регіонального офісу Святослав Лахоцький.
Втім, це ще не всі зміни в житті Євгенії. Рік потому жінка очолила ініціативу зі створення громадської організації, місія якої допомагати внутрішньо переміщеним. Ідею підтримали мешканці прихистку, а команда «Рокади» стала ментором.
За кілька місяців на мапі об‘єднань громадян з‘явилася організація «Мирне майбутнє».

Іван Ящишин
«Ми допомогли підготувати юридичні документи та статут, провели навчання з написання грантових заявок, сприяли пошуку партнерів та ресурсів для реалізації соціальних проєктів», – продовжує соціальний працівник по роботі з громадами регіонального офісу «Рокади» в Івано-Франківську Іван Ящишин.
На рахунку громадської організації Євгенії Моісеєвої вже низка реалізованих соціальних проєктів.
У планах жінки втілити ідею зі створення перукарні «на колесах» для маломобільних на дому.
Нині Євгенія впевнено сама продовжує адаптуватися до нових реалій, а також допомагає іншим шукати і знаходити можливості для розвитку та інтеграції.
«Я зрозуміла, що навіть у найскладніших обставинах можна бути корисним, треба діяти та змінювати світ навколо себе», — говорить вона.
Донька і син Євгенії пишаються мамою. Вони освоїлися, по-новому радіють життю і вчаться цінувати кожен щасливий момент.