Благодійний фонд «Рокада» спільно з Чернівецьким комунальним територіальним центром соціального обслуговування «Турбота» та за підтримки УВКБ ООН створили відпочинковий простір для студентів Університету третього віку – «Затишний дворик».
Це перший простір такого спрямування в Україні від «Рокади». Його облаштували біля навчального закладу.
«Співпрацю з Університетом третього віку ми розпочали ще на початку повномасштабного вторгнення, у 2022 році. І дуже цінуємо той шлях, який пройшли разом. Цей проєкт для нас особливий. Адже з кожним місяцем у Чернівецькій області зростає кількість людей поважного віку, які змушені були покинути свої домівки. Їм непросто адаптуватися до нових умов, звикнути до іншого ритму життя, традицій, звичаїв. Саме тому створення таких просторів має величезне значення — вони допомагають інтегруватися, знайти нове коло спілкування, відчути себе частиною громади», — зазначає Голова Правління благодійного фонду «Рокада» Наталія Гуржій.
«Затишний дворик» стане місцем відпочинку, взаємопідтримки й відновлення для студентів Університету третього віку – літніх людей, осіб із інвалідністю та внутрішньо переміщених українців Чернівецької громади.
Для створення простору «Рокада» разом із партнерами облаштувала територію, встановила тенісній стіл, альтанки, лавиці,заклала волейбольне поле та придбала спортивний інвентар. Міська влада здійснила капітальний ремонт приміщення.
«Усе для того, щоб людям було зручно та приємно повертатися сюди знову. Тут є можливість не лише відпочити, а й займатися спортом, демонструвати власні досягнення, розвиватися у нових напрямках. І, звісно, неможливо не відзначити керівницю цього простору Наталію Коцур — справжню ентузіастку, на якій багато тримається. Бо саме особистості — рушій сили всіх важливих змін. Ми підтримуємо, бо бачимо сенс і велику цінність цього проєкту», — продовжує Наталія Гуржій.
У просторі відбуватимуться заняття із семи різних секцій.
«Це і волейбол, і гімнастика, і настільний теніс, і шахи, і бадмінтон, а також інші активності. Наша місія, щоб кожен, хто сюди приходитиме, відчував: тут можна тренуватися, дихати свіжим повітрям, спілкуватися та надихатися один одним. Бо саме через рух, через спільні ідеї народжується довіра, з’являється бажання відкриватися, ділитися досвідом, відчувати себе важливою складовою великого механізму. Ми безмежно вдячні УВКБ ООН за довіру та підтримку, яка дозволила благодійному фонду «Рокада» створити «Затишний дворик». Інтеграція — наша спільна мета. Ми прагнемо, внутрішньо переміщені українці відчували себе частиною громади, мали змогу робити свій внесок у її розвиток та своїм прикладом надихав інших долучатися», — зауважує регіональний координатор «Рокади» у Чернівцях Віктор Лащак.
«Ми дякуємо кожному, хто долучився до створення й розвитку цього надзвичайно важливого простору. УВКБ ООН продовжує підтримувати біженців, внутрішньо переміщених осіб і всіх, хто постраждав від війни. Але водночас ми сподіваємося на активну участь самої громади — адже саме ви, зі своїми знаннями, досвідом і відкритим серцем, допомагаєте іншим людям адаптуватися, соціалізуватися, знову відчути себе на своєму місці», — додає голова офісу УВКБ ООН у Львові Омед Аюб.
Нині в Університеті третього віку навчається понад 900 студентів. Половина з них – внутрішньо переміщені українці.