Тема гендерно зумовленого та домашнього насильства уже давно обговорюється та опрацьовується в Україні з різних ракурсів багатьма громадськими організаціями та державними установами.
Та ми впевнені, що в період повномасштабної війни ми маємо ще більше працювати над профілактикою та боротьбою з цим явищем. Потрібно визнати, що в більшості випадків мова йде про підтримку та всебічну допомогу постраждалим від насильства.
Наш Фонд не може стояти осторонь таких важливих проблем, що є в суспільстві. Саме тому ділимося з вами чудовою новиною.
За технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Благодійний фонд «Рокада» розвиватиме свою діяльність у напрямку роботи з особами, які вчиняють насильство у близьких стосунках.
Проєктом передбачено посилення спроможності жіночих організацій у сфері безпеки жінок та дівчат, що полягає у тому, що:
двадцять українських спеціалістів(-ок) з десяти регіонів України пройдуть тривале та інтенсивне тренування, щоб навчитися ефективно працювати з кривдниками, приділяючи особливу увагу безпеці постраждалих. Навчання відбуватиметься від Європейської мережі по роботі з кривдниками (WWP EN) та передбачає отримання учасниками та учасницями європейських сертифікатів тренерів по роботі з кривдниками.
Наступним етапом буде те, що навчені тренери (-ки) по завершенню курсів проведуть серію тренінгів для фахівців та фахівчинь у своїх громадах, які зможуть розпочати працювати з кривдниками в рамках проєкту.
Зазначимо, що задля тривалої дії проекту, підтримки та фінансування роботи з кривдниками на місцях в 10 областях України будуть проведені адвокаційні заходи для органів місцевого самоврядування. А також інформаційні заходи для населення та місцевих активістів(-ок) задля розповсюдження інформації про програми для кривдників, їх можливості та обмеження.
«Головним амбіційним результатом цього проєкту стане створення національної асоціації організацій громадського сектору по роботі з кривдниками та розробка дорожньої карти по роботі з кривдниками. Таким чином, жіночі організації, які залучені в проєкт будуть мати ще один потужний інструмент в роботі щодо запобігання домашньому насильству – навчених тренерів(-ок) та фасилітаторів(-ок) по роботі з кривдниками», – наголошує координатор проєкту Віктор Баландін.
Благодійний фонд «Рокада» висловлює слова щирої подяки партнерам за віру та підтримку такого важливого напрямку діяльності у роботі у сфері запобігання домашньому насильству.
Перший етап – навчання тренерів(-ок) уже успішно розпочався, а європейські тренери(-ки) високо оцінили українських спеціалістів(-ок). Далі буде!
Проєкт впроваджується Благодійним фондом «Рокада» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.