Skip to main content
Без категоріїМожливостіПідтримка громад

Нове життя в новому домі: на Чернігівщині встановили модульний будинок

By 24 Квітня, 2024No Comments

Втрата будинку через війну – жахлива та складна ситуація в якій опиняються українці, живучи в прифронтових зонах і не тільки. Адже будинок для кожного з нас – це не лише місце проживання, а й символ безпеки, затишку та стабільності.

Проте після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2023 року, втрата своєї домівки є реальністю для близько 1,4 мільйона домогосподарств по всій Україні. Третина таких домівок пошкоджена та не підлягає ремонту. А поки зруйновані будинки знаходяться на стадії ремонту, УВКБ ООН надає модульні будинки сім’ям, які постраждали від війни, щоб допомогти їм отримати дах над головою.

Такою є історія Чечукової Марини, яка втратила свій дім внаслідок нищівного ракетного обстрілу на Чернігівщині. Після чого жінка виїхала до Хмельницького, але туга за рідною домівкою не покидала Марину і вона повернулася назад.

Працюючи молодшим медичним працівником у дитячій лікарні і живучи на мінімальну зарплату, пані Марина не мала можливості відбудувати свій дім. Не маючи коштів на повноцінний ремонт та маючи проблеми зі здоровʼям, жінка жила в лікарні, в якій працює. Згодом вона переїхала до модульного містечка, де проживала до встановлення модульного будиночка.

Отримавши шанс на встановлення Q-home, щастю Марини не було меж. У середині будинка влаштована вся сантехніка та меблі, що необхідні для комфортного проживання. Вони прості в обслуговуванні та мають повну функціональність будинку (стандартна кухня, меблі, туалет, ванна кімната, техніка).

 

Наш Фонд допоміг в асистуванні колегам з УВКБ. Рокадівці зібрали всю необхідну інформацію для подачі документів на встановлення будинку, дослідили поточні умови проживання, забезпечили огляд постраждалої території інженером для встановлення Q-home, а також захистили даний кейс на комітеті з УВКБ ООН. Спільними зусиллями ми надали безпечний простір для жінки, який стане для неї новою домівкою.

Надаючи місце для проживання, Агентство ООН у справах біженців допомагає стабілізувати життя людям, що постраждали внаслідок війни, та надає можливість жити у своїх громадах.

Зазначимо, що зараз наша команда розглядає звернення людей, які є потенційними претендентами на установлення  дерев’яних модульних будиночків на земельних ділянках сімей, чиє житло було зруйноване внаслідок військових дій у Чернігівській області.

Якщо ви втратили свій дім та не маєте ресурсів для відбудови будинку власними силами, звертайтесь за телефоном гарячої лінії Благодійного Фонду «Рокада» Чернігівського осередку: +38 067-337-01-61

Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні.

Довідково

Обов’язкові умови отримання такого будиночка для родин, що втратили своє житло внаслідок військової агресії:

  • Проживання в (зруйнованому) будинку до 2022, особа є постійним мешканцем того ж села/міста;
  • Власник має документи на землю та будинок;
  • Має намір проживати на своїй ділянці на постійній основі;
  • Особу влаштовує Q-home і вона підтверджує намір жити в ньому;
  • Особа – соціально-вразлива і у неї немає ресурсів відбудувати дім самостійно в майбутньому;
  • Поточні умови проживання – неякісні за стандартами, або є ризик виселення.

Першочергові претендувати на встановлення такого будиночка можуть сім’ї , які мають такі категорії вразливостей:

  • Родина, яка має лише одного з батьків з одним або більше дітьми віком до 18 років, або з особами похилого віку (60+ років);
  • Родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (60+ років), або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • Родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання ітп.);
  • Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.

 

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд