Skip to main content

Перший в Україні хаб європейської інтеграції запрацював у Львові завдяки співпраці благодійного фонду «Рокада», Агентства ООН у справах біженців і міської влади.

Це мультисервісний простір, де постраждалі від війни українці зможуть дізнатися про можливості, відкриті Європейським Союзом для громадських організацій, представників органів місцевого самоврядування та бізнесу.

Місія хабу – залучати громади до діалогу, обміну досвідом, а також до проведення інформаційних сесій.

У просторі охочі зможуть отримати безоплатну правову допомогу, психосоціальну підтримку, кар’єрні консультації, а також адміністративні та соціальні послуги.

Водночас хаб служитиме освітнім майданчиком, де навчатимуть подавати заявки на гранти.

КАТАРІНА МАТЕРНОВА

Це фантастично, що вдалося створити такий простір. Він для людей, він про людей, про комунікацію і залучення. Це місце де жителі Львова, люди, які приїхали сюди, тікаючи від війни, люди різного віку зможуть зустрічатися, спілкуватися, обмінюватися досвідом, в тому числі з закордонними партнерами. Усе вдалося чудово. І я щаслива бути тут сьогодні, – прокоментувала пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

ОМЕД АЮБ

Підтримка внутрішньо переміщених осіб, людей, які постраждали від війни, а також тих, хто повернувся і відновлюється після її наслідків, залишається ключовим пріоритетом для Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та його партнерів в Україні. Хаб Європейської інтеграції стане простором, де внутрішньо переміщені українці зможуть налагодити нові соціальні контакти, отримати інформацію про доступні послуги у Львові та області, знайти соціально-економічні можливості та отримати підтримку на шляху до інтеграції. Це, своєю чергою, посилить їхній потенціал і здатність сприяти розвитку та європейській інтеграції Львова, – зазначив голова офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Львові Омед Аюб.

НАТАЛІЯ ГУРЖІЙ

Центр міста. Будівля з історією, що пережила спроби знищення, тепер знову відроджується – не лише як архітектурна пам’ятка, а і як простір можливостей. Сучасний інтер’єр поєднується з уцілілими фресками, нагадуючи: важливо зберігати спадщину, але не менш важливо творити майбутнє. Тут народжуватимуться нові проєкти, що змінюватимуть громаду, де враховуватимуть інтереси як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених українців, роблячи нас усіх більш згуртованими та ближчими до європейських цінностей. І кожен, хто заходитиме у цей простір, відчуватиме його особливу місію, – додала голова благодійного фонду «Рокада» Наталія Гуржій.

Благодійний фонд «Рокада» за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців забезпечив хаб необхідними меблями та технікою, а також провів реставраційні та ремонтні роботи.

АНДРІЙ СИДОР

Процес був непростим оскільки – це історична будівля. Ми мали не лише створити сучасний хаб, а й зберегти історичну спадщину. До речі, під час робіт у деяких кімнатах ми відкрили історичні розписи й тепер відвідувачі простору зможуть їх побачити, – розповів координатор інженерного напряму благодійного фонду «Рокада» Андрій Сидор.

Участь у відкритті хабу європейської інтеграції також узяли очільник Львівської області Максим Козицький та міський голова Андрій Садовий.

 

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд