Жодна стратегія протидії насильству в близьких стосунках не може бути повною без системи ідентифікації, покарання та роботи з особами, які вчиняють домашнє насильство – кривдниками.
У своїй роботі ми повинні працювати не лише з постраждалими, а й з тими, хто вчиняє насильство – це ключ до розв’язання проблеми в суспільстві, вільного від насильства.
За технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН Благодійний фонд «Рокада» розвиває та покращує свою діяльність у напрямку роботи з особами, які вчиняють насильство у близьких стосунках. Зазначимо, що у співпраці з Європейською мережею по роботі з кривдниками ми реалізовуємо проєкт, спрямований на покращення захисту жінок і дівчат від домашнього насильства через впровадження найкращих міжнародних практик та стандартів роботи з кривдниками в 9 областях України.
У вересні-жовтні 2024 року за підтримки партнерських жіночих організацій та колег, відповідальних за протидію та запобігання домашньому насильству в регіонах, відбулася серія круглих столів на яких учасники(-ці) обговорювали труднощі, з якими стикаються місцеві органи влади у впровадженні програм для кривдників. Під час зустрічей фахівці(-чині) активно обмінювалися досвідом та ділилися власними напрацюваннями. Колеги обговорювали механізми покращення міжвідомчої взаємодії, а також наголошували на важливості доопрацювання наявної Типової програми з урахуванням європейського та міжнародного досвіду і стандартів для забезпечення безпеки постраждалих.
Завершальні круглі столи в регіонах відбудуться – 4 та 5 листопада в містах Луцьк та Львів. Запрошуємо всіх охочих долучитися до обговорень! Впевнені, що разом ми можемо запобігти насильству ще до того, як воно трапиться.
Проєкт впроваджується Благодійним фондом «Рокада» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.