Skip to main content

Довжиною понад 34,4 м прапор обʼєднав всю Україну. Вʼязані клаптики, яких зафіксовано 2064, організатори, Громадська організація “Старт у нове життя” отримали з різних куточків нашої країни: від внутрішньо переміщених осіб, місцевих жителів та наших колег з Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Рівного, Волині, Львова, Києва, Бахмута, Авдіївки, Козятина Волновахи, Бердянська тощо.

«Ця акція не про прапор, а про долі людей, яким довелось переїхати і покинути свої домівки. Про те, як «зв’язались» долі людей в різних містах України. Про те, як під час в’язання відволіктись від буденності. І про те, як українці вміють і хочуть гуртуватись, об’єднуватись та інтегруватись у нових громадах», – зазначили організатори.

«Нитка єднання» зібрала лучан на заході, де вони долучилися до встановлення рекорду, а також взяли участь в різних майстер-класах та веселих розвагах. А колеги з Благодійний фонд «Рокада» Волинь подарували дітям справжнє свято: розмальовували їх аквагримом та влаштували бульбашкове шоу.

Метою акції було об’єднання та згуртування українців з різних міст країни. Переселенці та місцеві жителі з 21 України, а також українці з-за кордону протягом кількох місяців створювали теплі клаптики в’язаного стяга. 

Очільниця Благодійного фонду «Рокада» у місті Луцьк – Людмила Висоцька наголосила, що Фонд вирішив долучитися до акції, щоб підтримати громадську організацію, а також підсвітити й показати зусилля внутрішньо переміщених українців. 

«Благодійний фонд «Рокада» ставив собі дві мети: підтримати громадську організацію, масштабувати цей проєкт, а також підсвітити й показати як внутрішньо переміщеним українцям, так і в цілому громадянам України, що новостворене об’єднання «Старт у нове життя» – потужне. Жінки, які пережили втрату домівок, розлуку з родичами не опустили руки. Вони приїхали в нашу громаду, стали ініціаторами різноманітних акцій, і надихають своїм прикладом.

«Проєкт «Нитка єднання» є унікальним свідченням об’єднання українців в умовах війни та розриву. Це не просто акція зі створення прапора – це символічне і емоційне вираження нашої колективної сили та єдності у складний час», – зауважує благодійниця.

Цей день – це чергове нагадування про те, що в єдності наша сила. І ми продовжуємо тримати наш стяг високо, як символ нашої свободи, незалежності та спільної боротьби за мирне небо над головою. Обʼєднавшись, ми можемо подолати будь-які труднощі та зберегти нашу єдність, попри будь-які відстані та важкі обставини.

Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд