8 грудня Благодійний фонд «Рокада» Житомир організував презентацію коміксу для дітей.
Презентація коміксу «Сміливі знати: це — насильство», що вийде у видавництві «Графіка», відбулася у житомирській міській раді.
Комікс розрахований для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Під керівництвом фахівців із напряму протидії гендерно зумовленого насильства благодійного фонду «Рокада» художниця-ілюстраторка Королевич Наталя розробила понад 100 ескізів до ілюстрацій коміксу.
Його основною метою є у доступній, цікавій формі розповісти дітям та підліткам про те, які існують форми насильства, як з цим боротися, у які організації звертатися, а найголовніше — як не допустити насильство у власне життя.
«Під час Міжнародної акції «16 днів проти насильства» ми вирішили обрати саме просвітницьку тематику для дітей та підлітків — пояснила Леся Ковпака, фахівчиня напряму протидії гендерно зумовленого насильств Житомирського осередку благодійного фонду «Рокада» — Щоб донести цю тему максимально зрозуміло, а головне цікаво для нашої авдиторії, ми обрали розроблення та виготовлення книжки-коміксу.
Це буде історія про дітей: Мелашку та Сашка, які під час прогулянки містом дізнаються історії про те, що таке насильство, які види його бувають, чому про насильство не можна мовчати та як його не пускати у своє життя».
За словами фахівців, працювати з дітьми та підлітками у темі протидії гендерно зумовленого насильства надзвичайно важливо. Адже це саме та авдиторія, яка найкраще сприймає доступний просвітницький формат і засвоює його.
«Давно мріяла створити ілюстрації до коміксів, але немає завдання — немає роботи. А тут одразу сподобалася ідея проєкту. І все склалося», — розповіла Наталія Королевич, художниця-ілюстраторка.
«Багато років займаюся видавництвом. І саме дитячих книжок не вистачає. Або ж вони дорогі і не всім доступні. Тут бачимо, що світлі люди роблять світлі книжки», — переконаний Дмитро Кирилюк, директор видавництва «Графіка».
Як багаторічні партнери Агентства ООН у справах біженців, «Рокада» розділяє ініціативу Генерального секретаря ООН «UNITE! Долучайся, щоб покласти край насильству щодо жінок та дівчат». Йдеться про глобальні дії для підвищення обізнаності, посилення адвокації, обміну знаннями та інноваціями задля запобігання насильства та допомоги жінкам, які постраждали від нього.