Skip to main content
Психологічна підтримкаСоціальна підтримка

Сміливі знати: це — насильство: в межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства» у Києві виставили тематичні історії жінок й арт-інсталяцію

By 27 Листопада, 2023No Comments

 

Благодійний фонд «Рокада» традиційно долучається до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка  проходить кожного року в період з 25 листопада до 10 грудня, щоб привернути увагу до проблеми насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та порушення прав жінок.

Тематичні заходи проходять в кожному з 11 осередків Фонду під гаслом: Сміливі знати: це — насильство. Так, 27 і 28 листопада київський осередок благодійного фонду «Рокада» у культурному кластері «Краків» на Русанівській Набережній, 12/2 організував тематичну виставку історій жінок, які зазнали насильства. Ці історії будуть проілюстровані дзеркальною арт-інсталяцією.

«На жаль, шістнадцяти днів замало, щоб розказати про всі історії, але ми хочемо використати цю міжнародну акцію, щоб ще раз нагадати, яким різним і жахливо повсякденним може бути насильство,пояснила Тетяна Ростовська, керівниця напряму протидії гендерно зумовленому насильству благодійного фонду «Рокада». — Ми хочемо познайомити відвідувачів із сімома історіями жінок, які зіткнулися з насильством у своєму житті та наважилися про це розповісти».

За словами Олени Козіної, соціальної працівниці фонду «Рокада», жінки, які поділилися своїми історіями, дуже сміливі, адже в нашому суспільстві досі прийнято мовчати про насильство: «Для  того, щоб кожен  міг «приміряти» історії наших героїнь на себе, художник Іван Кудима створив дзеркальну інсталяцію. Поруч із кожним із семи мольбертів з історіями стоятиме дзеркало, обрамлене в одяг. Таким чином, ми хочемо донести думку, що ким би ви не були, ви можете зазнати насильства. Але ви точно ніколи в цьому не винні, винен лише кривдник».

«Ця виставка є важливим і потужним інструментом для привертання уваги. Вона створює простір для тих, кому вдалося подолати страх і розповісти свої історії. Це своєрідний акт сміливості, який допомагає подолати стигму та відкриває очі суспільства на проблему насильства, яка існує навколо нас», — пояснила Світлана Євдокименко адміністраторка культурного кластеру Краків.

Після  двох  днів роботи у культурному кластері «Краків» виставка та  арт-інсталяція перемістяться у Хмельницький, де до 10 грудня їх зможуть побачити відвідувачі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Довідка

Благодійний фонд «Рокада» працює з 2003 року. До лютого 2022-го року складався з двадцяти осіб, які допомагали облаштувати своє життя в Україні біженцям із понад сорока країн: Афганістану, Судану, Сирії тощо.

З початку повномасштабної вторгнення, спираючись на 20-річний досвід роботи з біженцями та підтримку міжнародних організацій, Фонд розгорнув мережу  представництв у 11 регіонах країни. Сьогодні понад 400 фахівців щоденно надають безкоштовну соціальну, психологічну та юридичну допомогу постраждалому населенню та внутрішньо переміщеним особам в  Волинській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Сумській областях. 

Як багаторічні партнери Агентства ООН у справах біженців, «Рокада» розділяє ініціативу Генерального секретаря ООН «UNITE! Долучайся, щоб покласти край насильству щодо жінок та дівчат». Йдеться про глобальні дії для підвищення обізнаності, посилення адвокації, обміну знаннями та інноваціями задля запобігання насильства та допомоги  жінкам, які постраждали від нього.

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд