Skip to main content

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів хто може оформити, перешкоди в отриманні, пільги

Дослідження проведено в межах діяльності фонду як виконавчого партнера Агенції ООН у справах біженців, що має на меті підтримку внутрішньо переміщених осіб, постраждалого населення та інших вразливих категорій громадян. Погляди, представлені у цьому дослідженні, належать його авторам і не обов’язково відображають офіційну політику Агенції ООН у справах біженців.

Завантажити PDF (Ua) Завантажити PDF (ПОЛІСІ БРИФ)

Авторки: Євгенія Громова, Тетяна Борисович
Над дослідженням також працювали: Лілія Єрмоленко, Юлія Карповець 
Координаторка дослідження: Ірина Корольчук
Соціолог: Мирослава Козюпа
Оформлення: Анна Генелюк

Цей аналітичний звіт створений на основі дослідження БФ “Рокада” у співпраці з Міжнародним фондом “Відродження” щодо отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Дослідження проведено в межах діяльності фонду як виконавчого партнера Агенції ООН у справах біженців, що має на меті підтримку внутрішньо переміщених осіб, постраждалого населення та інших вразливих категорій громадян. Погляди, представлені у цьому дослідженні, належать його авторам і не обов’язково відображають офіційну політику Агенції ООН у справах біженців і Міжнародного фонду “Відродження”. Міжнародний фонд  «Відродження» – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, що з 1990-го року допомагає розвивати в Україні відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. За час своєї діяльності Фонд підтримав близько 20 тисяч проектів на суму понад 350 мільйонів доларів США. 

У роботі досліджується отримання українськими дітьми статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Аналітичний звіт був створений на основі онлайн-опитування та кабінетного дослідження, яке включало аналіз законодавства, ознайомлення з результатами наукових робіт щодо впливу стресу на вагітних жінок і новонароджених дітей, обробку відповідей, отриманих на запити до обласних державних адміністрацій України з метою оцінки ситуації щодо ефективного захисту прав дітей і можливості отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. У дослідженні розглядаються перешкоди в отриманні статусу, пільги, які він дає, а також отримання статусу дітьми, які знаходились на стадії внутрішньоутробного розвитку у період, коли їхні матері перебували у зоні бойових дій або на окупованій території. Звіт містить висновки і рекомендації щодо надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Благодійний фонд “Рокада” є виконавчим партнером Агенції ООН у справах біженців та здійснює свою діяльність вже понад 20 років. До лютого 2022 року команда Фонду складалася із двадцяти осіб, які допомагали облаштувати своє життя в Україні біженцям із понад сорока країн: Афганістану, Судану, Сирії тощо.
24 лютого 2022 року все змінилось: для українців, для біженців, для «Рокади». З початку повномасштабного вторгнення, спираючись на 20-річний досвід та підтримку міжнародних організацій, наш Фонд розгорнув мережу регіональних представництв у 14 регіонах країни. Сьогодні сотні фахівців щоденно допомагають постраждалому населенню, внутрішньо переміщеним особам та шукачам притулку.
Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд