Skip to main content
МожливостіЮридична допомога

Субсидія на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб

By 23 Грудня, 2024No Comments

Субсидія на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб

Це експериментальний проєкт буде запроваджено в населених пунктах 9 областей — Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Херсонської областей (крім територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або ТОТ), а в подальшому поширити на всю територію України.

Роз’яснення щодо порядку надання субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб надає юристка від проєкту «Відродження» Тетяна Хотетовська, яка консультує у Благодійному фонді «Рокада» у місті Чернівцях та онлайн у Харківському регіоні нашого Фонду.

Хто має право отримати субсидію на найм (оренду) житла?

  • ВПО, які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до переліку територій, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;
  • ВПО, в яких житлове приміщення знищено або пошкоджено (до ступеня, непридатного для проживання). Відомості про знищене/пошкоджене приміщення має бути внесено до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, або щодо такого житла наявний акт комісійного обстеження об’єкта, та/або звіт з технічного обстеження, складені відповідно до визначеного Кабінетом Міністрів Порядку.

Для кожної родини (домогосподарства) ВПО розмір субсидії буде розраховуватись індивідуально та залежатиме від сукупного доходу домогосподарства та розміру орендної плати. Наприклад, родини ВПО матимуть  право на субсидію, якщо витрачають на найм (оренду) житла понад 30% своїх сукупних доходів. Якщо родина має доходи менші, ніж 2 прожиткових мінімумів на одну особу (5840 грн. станом на 2024 рік), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди.

Які документи необхідно подавати?

  • заява встановленої форми;
  • договір найму (оренди) житла;
  • копії (скановані копії) документів, що підтверджують повноваження законного представника (у разі потреби), прав розпоряджання житловим приміщенням (у разі потреби);
  • інші документи, які підтверджують обставини, важливі для призначення субсидії (наприклад, наявність інвалідності у членів домогосподарства, документи, що підтверджують окреме проживання та інші обставини).

Куди звертатися за оформленням субсидії?

  • до органів ПФУ, зокрема в разі надсилання їх в електронній формі через Портал електронних послуг ПФУ, мобільний додаток ПФУ з накладеними наймачем та наймодавцем електронними підписами);
  • до ЦНАПів (центрів надання адміністративних послуг);
  • до уповноважених банків (перелік банків в процесі формування);
  • через Соціальний веб-портал електронних послуг Мінсоцполітики (за технічної можливості).

Рішення про призначення субсидії або відмову в призначенні чи про виявлені помилки та їх виправлення, а також розрахунок розміру субсидії здійснюється органом ПФУ протягом 10 робочих днів з дати надходження заяви та договору найму.

Субсидія призначається на 6 місяців, але не більше двох 6-ти місячних строків підряд до закінчення строку реалізації експериментального проекту.

Важливо! Документи на призначення субсидії на найм (оренду) житла ВПО зможуть подавати лише з кінця січня 2025 року.

Стаття підготовлена за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Стаття представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд