З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, працівники благодійного фонду «Рокада» Рівне провели тренінг «Кожен має право на допомогу». Захід організували у парнерстві із Центром підтримки громадських ініціатив «Чайка».
Під час події тренери окреслили кроки, якими може скористатися кожен, щоб вберегти себе і знайомих:
Будьте обізнаними. Ознайомтеся з ознаками і методами діяльності торговців людьми. Навчіться розпізнавати підозрілі ситуації і «дивні« пропозиції.
Бережіть особисту інформацію. Не діліться своїми особистими даними з незнайомими людьми, особливо в інтернеті.
Будьте обережними під час знайомства з новими людьми. Переконайтеся, що ви розумієте їх мотивації та наміри. Уникайте ситуацій, коли ви можете потрапити в небезпеку.
Довіряйте своїм інстинктам. Якщо щось здається вам підозрілим або незручним, не ігноруйте це. Ви маєте право відмовитися від будь-яких пропозицій або уточнити будь-яку інформацію.
Стежте за своєю особистою безпекою. Особливо в незнайомих місцях або на нічних вулицях. Уникайте самотніх подорожей, особливо в небезпечних районах.
Будьте пильними щодо реклами пропозицій роботи або подорожей. Ставтеся із підозрою до неперевірених агентств або пропозицій, які здаються надто хорошими, щоб бути правдою.
Ознайомтеся зі своїми правами. Вивчіть свої права як громадянина і регулятивні положення, щодо торгівлі людьми у вашій країні. У разі потреби, звертайтесь до відповідних служб підтримки.
Гаряча лінія з протидії експлуатації: 527
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0-800-500-335 або116-123.
Урядовий контактний центр: 1547. Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів.
Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.
Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).