В Івано-Франківську відбулося відкриття одразу трьох важливих соціальних просторів, які покликані забезпечити підтримку найуразливішим мешканцям громади. Це не просто оновлені будівлі – це символ турботи, єдності та відданості тим, хто потребує допомоги.
Соціальний хаб
Раніше тут була міська пральня, будівля вже давно не використовувалось, але завдяки підтримці Агентства ООН у справах біженців та Благодійній організації “Рокада”, а також фінансовому внеску міської ради, було проведено повний ремонт. Тепер це сучасний соціальний хаб з великими, зручними приміщеннями, серед яких є великий конференц-зал для проведення заходів.
Тут надаватимуть:
- консультації з юридичних питань та правового захисту;
- психологічну підтримку;
- організацію тренінгів, майстер-класів та освітніх заходів;
- допомогу у вирішенні життєвих потреб, таких як надання житла та інші.
Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання (підтриманого проживання) для одиноких людей похилого віку та людей з інвалідністю КЗ “Центр надання соціальних послуг Бурштинської міської ради “Довір’я”.
Цей проєкт вдалося реалізувати за підтримки Агенції ООН у справах біженців, Благодійного фонду «Рокада» та коштів міського бюджету. Він є надзвичайно важливим, адже спрямований на забезпечення гідних умов життя для тих, хто найбільше потребує нашої турботи.
Цей заклад створений для того, щоб забезпечити людям похилого віку і людям з інвалідністю можливість не просто виживати, а жити гідно, у комфортних і безпечних умовах. Тут вони зможуть відчути, що вони потрібні, що про них пам’ятають і дбають.
У новому відділенні буде надаватися широкий спектр послуг:
- медичний догляд, включно з регулярним моніторингом стану здоров’я, лікуванням та профілактикою захворювань.
- Соціальна підтримка – від організації побуту до допомоги у вирішенні особистих питань.
- Психологічна допомога для подолання відчуття самотності та ізоляції.
- Організація дозвілля, щоб кожен мешканець міг відчути радість від спілкування, творчості та активного життя.
Приміщення, розраховане на перебування 13 осіб, обладнане комфортними кімнатами, кухнею, вбиральнями та забезпечене необхідною технікою й обладнанням.
Фахівець з питань довгострокових рішень Агенства ООН у справах біженців Андрій Безпалюк наголосив:
Клуб “Юність”
Після 6 років перерви двері відкрилися для дітей та молоді. Завдяки співпраці тут вдалося вирішити проблеми з опаленням, а також облаштувати спеціальний дитячий простір, щоб дозвілля дітей було яскравим та комфортним.
Ці проєкти – яскравий приклад того, як співпраця міжнародних партнерів, благодійних організацій та громади може змінювати життя на краще. Вони нагадують нам, що навіть у найскладніші часи ми здатні створювати світлі моменти, дарувати підтримку та зміцнювати спільноту.
Проєкт реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні