Ради з питань внутрішньо переміщених осіб у Сумській області відіграють надзвичайно важливу роль у підтримці та інтеграції переселенців у громадах. Наш Фонд підтримує Ради ВПО, надаючи експертну допомогу для реалізації проєктів, спрямованих на соціальну адаптацію, правову підтримку, розвиток місцевих ініціатив і економічну стабільність ВПО.
Однією з важливих форм співпраці є навчальні та фасилітаційні програми, де Фонд надає можливість членам Рад ВПО підвищувати компетенції у сфері проєктного менеджменту, адвокації та залучення фінансування. Такі заходи дозволяють представникам Рад ефективніше захищати інтереси переселенців, планувати стратегії розвитку і активно співпрацювати з органами місцевого самоврядування.Раді повідомити, що на сьогодні ми успішно завершили серію навчальних заходів, які проводилися в межах фасилітаційно-навчальної програми для Рад з питань ВПО в Липоводолинській, Роменській, Нижньосироватській та Лебединських громадах Сумської області.
Протягом програми учасники пройшли різноманітні тренінги, спрямовані на підвищення їхньої ефективності та підтримку ініціатив у громаді:
• ознайомилися з основними функціями Рад ВПО в Україні, своїми зонами відповідальності та обговорили актуальні проблеми громади.
• навчилися розробляти й подавати грантові заявки, спрямовані на потреби громади.
• склали детальний календарний план своєї діяльності на майбутній період.
Ця програма – важливий крок до розвитку Ради ВПО та залучення внутрішньо переміщених осіб до активного життя громади і проведення таких заходів допомагає підкреслити значущість роботи Рад ВПО та спланувати нові активності в громадах, про які ми розповімо в наступних публікаціях.
Дякуємо всім учасникам за їхню активність, відданість та прагнення до змін!
Фасилітаційно-навчальна програма реалізовується за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.
Стаття представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».