Понад 125 тисяч переселених українців проживають на Франківщині. Благодійний фонд «Рокада» Івано-Франківськ організував у місті Форум Рад з питань внутрішньо переміщених осіб.
Наразі по Україні налічується понад 500 Рад ВПО. Зусиллями нашого Фонду 80 Рад внутрішньо переміщених осіб діють на території 7 областей: Волинської, Чернівецької, Львівської, Тернопільської, Хмельницької Рівненської та Івано-Франківської. В останній області на цей час діє 10 Рад ВПО.
«У період з 19 червня по 31 жовтня минулого року ми провели масштабне дослідження серед внутрішньо переміщених осіб, що нині мешкають на території Волинської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької та Рівненської областей, — розповів Андрій Кузь, регіональний менеджер Івано-Франківського осередку нашого Фонду. — Загалом, опитали близько трьох тисяч людей, 600 із них — мешканці Франківщини.
Згідно із результатами опитування, 45% респондентів проживають у громаді понад рік. 24% орендують житло самостійно. 281 опитаний має неповнолітню дитину. 36% респондентів працевлаштовані».
Власне, саме Ради ВПО краще допомагають переміщеним українцям комфортніше інтегруватися у громади, у яких вони мешкають. Тож під час Форуму обговорили стратегію з інтеграції на цей рік, а також нові можливості для партнерства і співпраці.
Учасники Форуму презентували свої досягнення, а саме ділилися особливостями, як запускали Ради внутрішньо переміщених осіб у своєму регіоні.
Ще ефективніше працювати у групах та змістовно представляти свої ідеї допомагав Олександр Митьков, експерт із досвідом взаємодії з Радами ВПО та громадським сектором з 2014 року.
Загалом, вдалося прогворити:
- Виклики та шляхи їх вирішення для Рад ВПО у 2024 році;
- Ефективний діалог між Радою ВПО та органами місцевого самоврядування;
- Важливість PR-складової в роботі Ради ВПО;
- Адвокаційні можливості для Рад ВПО.