Skip to main content

Важливі зміни щодо виплат, про які треба знати внутрішньо переміщеним особам (згідно з Постановою КМУ від 20 березня 2022 р. № 332).

Відповідно до змін термін подачі заяв на отримання державної допомоги продовжили до 30 квітня. Це означає,  що якщо ви подали заяву на продовження у квітні, ви зможете отримувати виплати з березня.

За особисто поданою заявою ви можете отримати допомогу ще на 6 місяців, якщо ваш середньомісячний дохід на одного отримувача в сім’ї не більше 9 444 гривень, та ви належите до таких категорій осіб:

  • люди з інвалідністю III групи.
  • Особи віком від 55 років, які працюють, або зареєстровані в Центрі зайнятості.
  • Сім’ї, в яких діти-студенти до 23 років навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
  • Особи, у яких житло знищене або пошкоджене до ступеня непридатного для проживання.
  • Сім’я, яка складається тільки з пенсіонерів.
  • Діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.
  • Тяжкохворі особи.

Також відбулося уточнення щодо зміни віку дітей із 14 до 18 років у раніше визначених категоріях. А особи, які доглядають за дитиною до 3 років, відтепер мають право на подання заяви на наступний період.

Крім того, за допомогою цієї Постанови вводиться нова програма виплати тимчасової допомоги на дітей, які тимчасово перебувають у сім’ї родичів, знайомих, прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу або проєкті “Дитина не одна”. Сума допомоги складатиме 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, а для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму.

Інформаційна довідка:

прожитковий мінімум дітей віком до 6 років – 2 563 гривні; 2,5 прожиткового мінімуму – 6 407,50 гривень ; 3,5 – 8 970,50 гривень.

прожитковий мінімум дітей віком від 6 до 18 років – 3 196 гривень; 2,5 прожиткового мінімуму – 7 990 гривень; 3,5 – 11 186 гривень.

Зазначені нормативні зміни були розроблені за результатами роботи Координаційного штабу з питань ВПО під керівництвом Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.