Відчути себе автором: спільний перформанс біженців, внутрішньо переміщених осіб та акторів плейбек-театру «На варті». Наш Фонд працює у напрямку інтеграції шукачів захисту та ВПО, тому подібні заходи відбуваються практично щотижня!
Учасники на кілька годин стали трішки сценаристами, навіть, режисерами. Адже актори відтворювали історії, які розповідали самі глядачі: кожен мав можливість поділитися почуттями, хвилюванням, спогадами, сном, мрією, складністю вибору, очікуванням якоїсь події.
Головна місія подібної взаємодії – відтворити життєву історію, яка відгукнеться в серці того, хто переживав її у реальності. Це могли бути побутові моменти, переживання, розповіді про втрати чи здобуття, спогади про миті щастя. В реальності це подарувало відчуття непередбачуваності і залу, і акторам.
Під час таких вистав кожен відчуває активну участь себе художником! Соціальна працівниця Благодійного Фонду «Рокада» Дарія Бойченко наголосила: «Подібні заходи у співпраці з плейбек-театром сприяють покращенню надважливої інтеграції біженців та внутрішньо переміщених осіб у суспільство! Мені щоразу приємно також брати участь і паралельно більше дізнаватися про наших учасників, відчувати їхню довіру».
Глядачі могли побачити, приміром, історію Аннички, яка розповіла про свій день перед виставою:
«Я була на побаченні перед цим, ми гуляли поруч з аркою Свободи українському народові. З одного боку мені було комфортно під час спілкування з хлопцем, а з іншого я памʼятала про виставу, на яку потрібно встигнути. Та я запам’ятала своє відчуття спокою і впевненості, що я на своєму місці, ніби все відбувається вчасно. Актори точно змогли передати мої відчуття і емоції продовж дня! Мені дуже відгукнулась мініатюра».
Зауважимо, плейбек-театр досить давно виник, в 60-их роках він якраз розвивався в США, а в 70-их відбувся перший перформанс у Нью-Йорку. Його два засновники — Джонатан Фокс і Джо Салас — досліджували, яким чином глядач перестане бути просто спостерігачем і споживачем культурного продукту, а зможе взяти участь, розказати свою історію, розказати про своє життя і це стане, говорячи мовою театру, драматургічним твором, який ми побачимо зі сцени.
Ми дуже цінуємо співпрацю з «На варті» за нагоду спільно допомагати інтегруватися в культурному напрямку всім, хто цього потребує.
Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні.