Безпека, рівність, соціальна згуртованість, різноманітність, інклюзія – поняття, без яких на сьогоднішній день неможливо уявити якісну молодіжну роботу, що базується на потребах молоді.
З часу повномасштабного вторгнення Стрийська громада прийняла 8555 зареєстрованих ВПО, серед яких 436 осіб з інвалідністю і з них 200 молодих людей до 35 років.
Станом на сьогодні ситуація у місті така, що молоді люди з інвалідністю та молодь з ВПО не мають вільного доступу до послуг, які надає Стрийський Молодіжний центр.
Відкриття безбар’єрного “Простору рівності та підтримки” допоможе розширити залучення молодих людей, що є більш соціально вразливими, у соціальне життя Стрийської громади.
Благодійний Фонд Рокада, за фінансової підтримки УВКБ ООН, долучився до реалізації даного проєкту сумою 3 200 000 грн.
За ці кошти у Просторі було облаштовано:
- інклюзивне приміщення на першому поверсі будівлі,
- вбиральню для людей з інвалідністю,
- електричний підйомник,
- загальний коридор для безпечного пересування на візочках між простором та вбиральнею,
- закуплено всю необхідну техніку та меблі для функціонування простору,
- а також створено якісну вуличну інфраструктуру довкола інклюзивного Простору на засадах сталості, екологічності та інклюзивності. Це допоможе в активному проведенні навчальних, культурних, спортивних, пізнавальних й розважальних заходів для молоді.
“Я вважаю, що доступ до соціальних послуг, центрів розвитку та соціальних послуг, має бути безбар’єрним для всіх категорій нашого населення. Вітаю Стрийську громаду, що завдяки своїй активності та наполегливості, ви досягли цієї мети – відкрили даний Простір. Це є ще одним доказом того, що наше суспільство прагне до європейських принципів та стандартів, де, незважаючи на свій вік, статус, чи проблеми зі здоров’ям, усі люди мають рівні права та можливості”, – зазначила Голова правління Благодійного Фонду “Рокада” Наталія Гуржій.
В даному Центрі впроваджуватиметься принцип «рівний-рівному», а потреби молодих людей вирішуватимуться у дружньому середовищі, психологічному комфорті і фізичній доступності.
“Пріоритетність створення такого Простору є очевидною. Адже вона спрямована на підвищення рівня роботи працівників Стрийського Молодіжного центру, Центру соціальних служб, Територіального центру у сучасних умовах із різними категоріями людей, особливо людей з інвалідністю та використання різних форм і методів роботи, у першу чергу інклюзивних”, – наголошує менеджер з підтримки громадських проєктів благодійного фонду “Рокада” у місті Львів Андрій Сидор.
Користуватися інклюзивними умовами зможуть і відвідувачі соціальної перукарні, швейної майстерні, майстерні з ремонту взуття, які розташовані на одному з поверху, а також особи з числа внутрішньо-переміщених осіб та місцеве населення. Даний Простір стане відкриттям для нових можливостей молоді та людей з особливими потребами.
Зазначимо, вартість проєкту майже 4 млн грн, з них частка з місцевого бюджету – 720 тисяч гривень.