Skip to main content

Майже два роки знадобилося юристці «Рокади», щоб домогтися для чоловіка з Донеччини статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. За цей час разом із постраждалим команда Фонду пройшла всі інстанції, бюрократичні перепони і зрештою, допомогла бенефіціару отримувати належні державні виплати.

У червні 2022 року Вадим із Авдіївки зазнав мінно-вибухової травми руки від ворожого артобстрілу. Як наслідок, разом із мамою змушений був покинути рідний дім.

Важкий стан здоров‘я призвів до того, що чоловікові доводилося постійно звертатися по медичну допомогу. Вадим проходив лікування в різних закладах охорони здоров’я, зокрема й в обласній лікарні імені Мечникова в Дніпрі.

«Згодом Вадима скерували на реабілітацію до Рівненщини. Тут ми і познайомилися, – розповідає юристка регіонального офісу «Рокади» Юлія Карповець, яка працює за підтримки міжнародного фонду «Відродження». – Фактично, з моменту травми минув уже рік. Родина дізналася, що ми безоплатно консультуємо з юридичних питань і звернулася до нас. З тих пір, а це рік і вісім місяців, працювала, щоб допомогти чоловікові оформити необхідні документи для державних виплат».

Про Фонд:

З початком повномасштабного вторгнення благодійний фонд «Рокада» надає правову, соціальну й гуманітарну допомогу українцям, що постраждали від війни – евакуйованим, внутрішньо переміщеним, людям із інвалідністю тощо. У регіональних офісах Фонду працюють фахові юристи, психологи та соціальні працівники.

Юристка Юлія Карповець і соціальна працівниця Ірина Поспєхова взялися допомогти Вадиму в оформленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.

«Процес був тривалий і складний», – додає соціальна працівниця Ірина Поспєхова.

Перша перепона, пригадують фахівчині «Рокади», виникла через помилку в документах.

«Некоректно зазначалося прізвище Вадима. Це ускладнювало подальше отримання необхідних витягів і довідок», – уточнює юристка і додає, що зрештою вдалося домогтися виправлення описки.

Юлія Карповець ініціювала повторне проходження медико-соціальної експертизи.

«Ми супроводжували Вадима на засідання МСЕК, підтримували і робили все можливе. У підсумку йому призначили ІІ групу інвалідності», – пригадує Ірина Поспєхова.

Далі команда звернулася до відділу соціального захисту, аби постраждалий чоловік міг отримати одноразову компенсацію та щорічну допомогу на оздоровлення.

«Нам це вдалося. Але то була лише частина шляху. Наступний крок – подання документів до Мінветеранів. Втім підготовка пакету зайняла доволі багато часу, зважаючи на певні нюанси, які я не можу розголошувати», – продовжує Юлія Карповець.

На початку грудня 2024 року всі необхідні документи були готові. Здавалося б, фахівці завершили справу, однак сталося неочікуване.

«Коли Вадим надіслав пакет до міністерства, з’ясувалося, там його не отримали. Конверт зник під час пересилки «Укрпоштою». Довелося готувати нові документи, паралельно заяву на поштову службу для з’ясування обставин втрати», – ділиться історією юристка «Рокади».

І от у січні цього року Міжвідомча комісія Мінветеранів встановила факт отримання Вадимом ушкодження від вибухонебезпечних предметів у зоні бойових дій.

Відтак чоловіку присвоїли офіційний статус особи з інвалідністю внаслідок війни, що дає йому право на підвищену пенсію, а також на інші соціальні гарантії та пільги, передбачені законодавством.

«Наша історія, історія Вадима – це приклад того, як наполегливість може здолати навіть найскладніші перешкоди. Нам дуже хочеться, щоб ось таких переможних справ було якомога більше. Внутрішньо переміщені люди при реалізації їхніх прав не повинні проходити через стіни байдужості та бюрократичних перепон», – підсумувала Юлія Карповець.

Довідка:

Із детальним переліком пільг можна ознайомитися в статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12#Text

 

 

*Стаття підготовлена за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Стаття представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію міжнародного фонду «Відродження».

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд