Важливим напрямком діяльності Благодійного фонду “Рокада” є Shelter, а саме допомога всім тим, чиї будівлі, квартири та домогосподарства постраждали внаслідок масованих обстрілів та повномасштабної війни. Фонд має цінний досвід та активно працює у цьому напрямі з 2022 року.
Інженери проводять технічні обстеження, рокадівці в регіонах допомагають із відновлюванням та тимчасовим житлом внутрішньо переміщеним родинам, а спеціалісти асистують у наданні модульного житла для постраждалого населення.
Також команда напрямку Shelter здійснює:
- огляд житла, яке постраждало внаслідок військових дій, та визначає обсяги необхідних робіт, веде оформлення та супровід документації, яка необхідна для відновлення постраждалих приватних будинків.
- Юридичне консультування осіб, житло яких постраждало внаслідок військових дій.
- Ремонти пошкоджених будинків внаслідок війни підрядниками, обраними Агентством ООН у справах біженців в Україні Чернігівській, Київській та Сумських областях.
- Видачу будівельних матеріалів для здійснення легких та середніх ремонтів для самостійного відновлення пошкоджених будинків у Чернігівській, Київській, Хмельницькій та Сумських областях.
- Асистування УВКБ у відборі родин для надання модульних будинків у тому випадку, коли немає можливості взяти той чи інший будинок для ремонту. У даному напрямку наш Фонд допомагає у спілкуванні з постраждалими родинами, проведенні анкетувань та забезпечує огляд постраждалої території інженером у Чернігівській, Київській, Житомирській та Сумських областях.
- Light, medium, heavy-ремонт будинків, що охоплює ремонт пошкоджених будинків у Київській та Чернігівських областях.
- Надання готівки на оренду житла впродовж 6 місяців задля підтримки та допомоги ВПО переїхати з місць тимчасового проживання до квартир та домогосподарств на постійну основу проживання. Така активність можлива у Волинській, Рівненській та Івано-Франківських областях.
- Ремонт будинків ВПО, які мають підтвердження того, що сім’я або ж родина матиме і надалі змогу проживати в орендованому/наданому будинку впродовж 1-3 років. Така активність можлива у Волинській, Рівненській, Чернігівській та Сумській областях.
- Створення соціального житла у громадах для проживання внутрішньо переміщених осіб у Київській, Рівненській та Волинській областях.
Зазначимо, щоб отримати таку допомогу або консультацію ви можете зателефонувати на «гарячу лінію» відповідного осередкупісля чого з вами зв’яжеться спеціаліст для уточнення всіх деталей:
Чернігів — 067 337 01 61
Івано-Франківськ — 067 447 40 24
Хмельницький — 067 447 08 13
Луцьк — 067 447 08 84
Львів — 067 447 03 73
Рівне — 067 447 38 40
Київ — 063 299 83 24 (з 9:00 до 18:00 (вівторок, середа, п’ятниця)
Суми — 067 309 89 37
Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні.