Skip to main content
Можливості

5 грудня, у Міжнародний день волонтера Благодійний фонд «Рокада» Чернігів організував масштабну донорську кровоздачу

By 5 Грудня, 2023No Comments

Кров здавали, як працівники Фонду, так і місцеві мешканці, внутрішньо переміщені особи та представники партнерських організацій, які розуміють важливість регулярних донацій, що буквально рятують життя.

«Під час Міжнародної акції «16 днів проти насильства» ми вирішили зупинитися саме на кровоздачі — пояснив Олександр Гапон, психолог, фахівець напряму протидії гендерно зумовленого насильства чернігівського осередку благодійного фонду «Рокада». — На перший погляд, не надто зрозуміло, як донорське здавання крові може бути пов’язане із насильством.

Але, у цьому контексті йдеться саме про неявні форми фізичного та психологічного насильства: заборона партнера іншому партнеру вільно розпоряджатися своїм тілом.

На жаль, це досить поширена практика, коли, людина, яка хоче стати донором крові і ділиться цією новиною із найближчими, чує у відповідь: я не дозволю, це може погано вплинути на твій організм, ти не будеш робити цього».

 За словами Олександра, організовуючи акцію під загальним слоганом: сміливі знати: це — насильство, рокадівці мали на меті, по-перше, закликати людей звертати увагу на приховані форми насильства, адже ніхто не вправі диктувати повнолітній людині, як їй розпоряджатися своїм тілом, тим більше, у благочинних цілях.

По-друге: рокадівці власним прикладом демонструють, що донорська кровоздача — це абсолютно безпечна процедура. І навіть більше — корисна, оскільки потенційного донора безкоштовно перевіряють на ВІЛ, вірусні гепатити та визначають рівень гемоглобіну у крові.

Благодійний фонд «Рокада» традиційно долучається до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка  проходить кожного року в період з 25 листопада до 10 грудня, щоб привернути увагу до проблеми насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та порушення прав жінок.

Тематичні заходи проходять в кожному з 11 осередків Фонду під гаслом: Сміливі знати: це — насильство.

Проєкт реалізується за підтримки  Aгентства ООН у справах біженців в Україні.