Skip to main content
Психологічна підтримкаСоціальна підтримка

Дворівневий тренінг із самозахисту: в Рівному навчали жінок психологічного та фізичного самозахисту в межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства»

By 6 Грудня, 20238 Грудня, 2023No Comments

Сьогодні, 6 грудня, у День вшанування памʼяті студенток, розстріляних у Монреалі, Благодійний фонд «Рокада» Рівне привертає увагу всіх та говорить про одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі – насильство щодо жінок і дівчат.

Учасниками дворівневого тренінгу із самозахисту були, зокрема, внутрішньо переміщені особи, студенти, жінки із групи ризику. Перед початком заходу вони отримали інформацію щодо протидії різноманітним формам насильства.

«Під час тренінгу ми говорили здебільшого про вуличне насильство. Воно є видимим. І як, правило, більшістю постраждалих є саме жінки. Тому, і прагнемо навчити дівчат аспектам самозахисту». — пояснила Світлана Білявська, фахівчиня напряму протидії гендерно зумовленого насильства рівненського осередку благодійного фонду «Рокада».

Працівники поліції навчали відвідувачок основним прийомам фізичного самозахисту, а представники місцевої школи боксу «Сила» розказали, як не володіючи цим спортом, мати змогу використати його техніки з метою самозахисту і без шкоди для інших.

За словами Ганни Кухарук, фахівчині напряму протидії гендерно зумовленого насильства рівненського осередку благодійного фонду «Рокада» всі учасники заходу дізналися про установи, організації, фонди та їх можливості у сфері протидії насильства. Адже, всі ми сміливі знати, що таке насильство, як його подолати, а найголовніше — не допустити.

Під час тренінгу дівчата також могли переглянути виставку (НЕ)ВИННІ СТЕРЕОТИПИ від Інституту Креативних Інновацій – історії про різний досвід. Про те, як ті чи інші «норми», які є в нашому суспільстві, впливають на наше життя та до яких наслідків призводять.

Як дівчат навчали фізичному та психологічному самозахисту можна подивитися також у сюжеті.

Проєкт реалізується за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

#Сміливі_Знати_Це_Насильство