Skip to main content
МожливостіЮридична допомога

Понад 13 тис осіб скористалися нашою формою, яка допоможе зорієнтуватися, чи належите до тих категорій осіб, яким продовжать виплати

By 26 Лютого, 2024No Comments

Вже понад 13 тис осіб станом на ранок 26 лютого скористалися нашою формою, яка за лічені хвилини допоможе зорієнтуватися, чи належите до тих категорій осіб, яким продовжать виплати, чи ні.

Для того, щоб якнайшвидше визначити, чи продовжуватимуться у вас виплати, переходьте за цим лінком:

https://forms.gle/5Kj5dVeQavjD22y17

 

А далі вам слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за вашим місцем проживання, щоб дізнатися про подальшу процедуру отримання виплат.

Нагадаймо, що Уряд прийняв рішення, згідно з яким автоматично продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб до 1 березня.

З цієї ж дати виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для тих ВПО, які не мають можливості працювати, а саме для:

  • пенсіонерів, у яких станом на 1 січня цього року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • людей з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років,
  • тяжкохворих дітей;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким не виповнилося 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Уже з 1 лютого внутрішньо переміщеним українцям можна звертатися за перепризначенням допомоги, щоб отримати її з 1 березня.

Додамо, що з березня цього року право на продовження допомоги матимуть:

  • внутрішньо переміщені родини з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій;
  • сім’ї з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі — лише онлайн;
  • родини, у яких один з членів сім’ї доглядає за людиною з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
  • малолітні діти, які прибули без супроводу батьків, та вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності);
  • родини, у складі яких є діти до 14 років. Також, у яких працездатні особи отримали роботу, зареєструвалися як ФОП та власне, почали працювати або отримали допомогу, щоб бути економічно самостійними чи ваучер на навчання тощо;
  • сім’ї, у яких непрацююча працездатна особа на момент звернення зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась, та в сім’ї є діти, які навчаються в школах /вузах.

Водночас, якщо після перепризначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який доглядає за дітьми чи людьми з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості (наприклад, зніметься з обліку в Центрі зайнятості), – виплату допомоги буде припинено.

Відтепер внутрішньо переміщені українці, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або яких було знято з обліку як ВПО через те, що вони повернулись до покинутого місця проживання, але знову були змушені з нього виїхати, також зможуть знову звернутись за допомогою на проживання.

Крім того, допомога буде призначатись на 6 місяців для родин, які повернулись в Україну після тривалого перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ.

Таким, чином, політика щодо підтримки ВПО спрямована на те, аби:

— забезпечити поступову інтеграцію переміщених українців до приймаючих громад;

—  стимулювати непрацюючих переселених людей працездатного віку до

працевлаштування;

— надавати внутрішньо переміщеним особам інструменти соціальної підтримки, які відповідатимуть їхнім життєвим потребам. А саме:

  • захист родини від бідності;
  • підтримка сімей, які не мають достатньо ресурсів для оренди житла;
  • забезпечення догляду за дітьми;
  • розвиток послуг з догляду за непрацездатними членами родини.

Проєкт реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців та «Міжнародного фонду Відродження».