Skip to main content
ІнтеграціяМожливості

Серія зустрічей щодо створення та розвитку Рад внутрішньо переміщених осіб

By 18 Жовтня, 2023No Comments

Благодійний фонд «Рокада» провів тріаду онлайн-зустрічей для внутрішньо переміщених осіб та місцевих активістів, які зацікавлені створити та дієво розвивати Ради ВПО — консультаційний орган, який здатен впливати на політику громади, у якій він діє: від створення муніципальної велопарковки і до обговорення механізмів покращення якості життя вимушених переселенців.

«Мені дуже подобаються події, що організовує ваш Фонд, це завжди круті тренери і корисна інформація у легкому форматі — розповіла Аліна Атамась, керівниця громадської організації «Файнадія» у Тернопільській області.  

Жінка розповіла, що громадську організацію зареєструвала під куруванням нашого фонду. Зараз команда «Файнадії» працює над створенням проєкту, щодо забезпезпечення довготермінового соціального житла для внутрішньо переміщених осіб. «Це не будуть місця компактного проживання, не будуть якісь тимчасові рішення. Ми працюємо над тим, щоб адаптовувати приватний сектор та інші схожі будівлі на тривале рішення для проживання ВПО». 

Про проблему житла для вимушених переселенців пані Аліна знає на власному досвіді, адже в березні 2022 року їй довелося покинути рідний дім у Харкові та переїхати на Тернопільщину. 

Однак, активна, ініціативна жінка не жаліється на обставини, а намагається на максимумі здобувати нові знання, які є важливими під час очолювання громадської організації. Саме тому серія із трьох онлайн-зустрічей щодо створення та розвитку Рад ВПО стала такою корисною для Аліни Атамась.

«На першій зустрічі ми обговорили можливості та перспективи діяльності Ради внутрішньо переміщених осіб. Наші регіональні менеджери розповіли про стратегічне значення роботи такої Ради, її розвиток та важливість для громади, — пояснила Ксенія Дичко, помічниця керівника з питань створення та розвитку Рад ВПО благодійного фонду «Рокада» (на фото у центрі). На другій зустрічі долучився наш фахівець з розвитку громад, Володимир Зиль, який розповів про основи проєктного менеджменту та пояснив, як же зробити Раду дієвою». 

Третя зустріч була підсутковою і її присвятили консультуванню та відповідям на додаткові запитання щодо створення та розвитку Ради ВПО, що виникли в учасників попередніх двох зустрічей. 

Усі зустрічі відбулися завдяки командній роботі:
Андрій Кузь
Буняк Святослав
Марія Панчук
Ольга Хаміч
Марія Лісковська
Юлія Корнило

Проєкт реалізується за підтримки Center for Disaster Philanthropy.