Skip to main content
Психологічна підтримкаСоціальна підтримка

Сміливі знати: це — насильство: у межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства» у Тернополі організували «Публічну майстерню підтримки»

By 25 Листопада, 202329 Листопада, 2023No Comments

Дата початку кампанії, 25 листопада, припала на Міжнародний День боротьби з насильством щодо жінок та дівчат. Саме в цей день вся увага відвідувачів торгового центру «Подоляни», де відбувалася акція, була прикута до цієї проблеми.

«Наша публічна майстерня — це спосіб навчити людей проявляти щире співчуття та висловлювати свою підтримку правильними словами. Постраждалим від насильства дуже важко розповідати про свій досвід, зокрема і через страх, що близькі їх засудять, — каже Нестор Тернопільський, координатор тернопільського осередку благодійного фонду «Рокада». – Тому сьогодні, у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок і дівчат, ми пропонуємо всім відвідувачам більше дізнатися про те, що варто і не варто говорити людям, які зазнали або зараз зазнають насильства».

До акції доєдналася Оксана Шлюсар  – радниця голови ТОВА з гендерних питань, директорка з розвитку ГО «ТМЖК «Відродження нації», а також Галина Гуменюк – начальниця сектору протидії домашньому насильству Тернопільського районного управління поліції.

Майстерня починається так званим коридором, де на окремих листах написані фрази та звинувачення, із якими зазвичай стикаються постраждалі: «сама винна», «чому ти від нього не йдеш», «подумай про дітей», «ти його спровокувала» тощо. Саме через це доводиться проходити кожній жінці, яка наважилася заявити про насильство.

«Ми самі, коли писали ці фрази, почувалися дуже пригніченими. Тож важко навіть уявити, як почуваються жінки, які пережили насильство, а потім ще переживають цю зневагу від людей навколо. — розповіла Христина Дзюнь, психологиня благодійного фонду «Рокада». — Тому в кінці цього «коридору» ми з колегами будемо навчати людей добирати правильні слова підтримки. Усі відвідувачі майстерні зможуть перевірити, чи вміють вони висловлювати співчуття без токсичності і зверхності. А завершенням цього дня стане великий фотобанер, де охочі зможуть залишити найтепліші слова підтримки жінкам і дівчатам, які пережили насильство».

У свою чергу рокадівці інформували людей  про різні види насильства та як із ним боротися, про правила спілкування з постраждалими від насильства. Соціальні працівники надавали інформаційні матеріали з контактами служб та організацій, до кого і куди звертатися, якщо ви бачите потенційну жертву насильства або ж якщо ви стали нею.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Рокада» традиційно долучився до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проходить у період із 25 листопада до 10 грудня та привертає увагу до проблеми подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

#Сміливі_Знати_Це_Насильство