Skip to main content
Соціальна підтримка

У Хмельницькому — просвітницький лекторій на тему протидії насильства

By 30 Листопада, 2023No Comments

30 листопада у Виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що на вулиці Проскурівській, 67 відбувся лекторій на тему гендерно-зумовленого насильства. 

«Мета нашої акції – привернути увагу суспільства до цієї серйозної проблеми та сприяти розумінню всіх її аспектів. Ми віримо, що просвітницькі заходи та усвідомлене сприйняття зможуть змінити ситуацію і сприяти безпеці», – пояснила Марина Костіна, співорганізаторка акції, соціальна працівниця напряму протидії гендерно зумовленого насильства благодійного фонду «Рокада» у Хмельницькій області.

«Важливо проводити такі заходи,  оскільки вони сприяють формуванню толерантного та безпечного середовища для всіх. Кожна освічена людина – це крок до зменшення насильства», – вважає Олена Ниник, співорганізаторка акції психологиня напряму протидії гендерно зумовленого насильства благодійного фонду «Рокада» у Хмельницькій області.

«На жаль, шістнадцяти днів замало, щоб розказати про всі історії, але ми хочемо використати цю міжнародну акцію, щоб ще раз нагадати, яким різним і жахливо повсякденним може бути насильство,пояснила Тетяна Ростовська, керівниця напряму протидії гендерно зумовленому насильству благодійного фонду «Рокада». — Ми хочемо познайомити відвідувачів із сімома історіями жінок, які зіткнулися з насильством у своєму житті та наважилися про це розповісти».

Також учасники  заходу, який зібрав понад 50 людей, змогли поспілкуватися з експертами у сфері гендерно зумовленого насильства, дізнатися більше про різні форми насильства.

Нагадаємо, благодійний фонд «Рокада» традиційно долучився до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», що кожного року проходить у період із 25 листопада до 10 грудня та привертає увагу до проблеми подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Культурно-освітні заходи, а також ініціативи спортивного та соціального спрямування проходять в кожному із 11 осередків Фонду під загальною егідою Сміливі знати: це — насильство.

Довідка

Благодійний фонд «Рокада» працює з 2003 року. До лютого 2022-го року складався з двадцяти осіб, які допомагали облаштувати своє життя в Україні біженцям із понад сорока країн: Афганістану, Судану, Сирії тощо.

З початку повномасштабної вторгнення, спираючись на 20-річний досвід роботи з біженцями та підтримку міжнародних організацій, Фонд розгорнув мережу  представництв у 11 регіонах країни. Сьогодні понад 400 фахівців щоденно надають безкоштовну соціальну, психологічну та юридичну допомогу постраждалому населенню та внутрішньо переміщеним особам в  Волинській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Сумській областях. 

Як багаторічні партнери Агентства ООН у справах біженців, «Рокада» розділяє ініціативу Генерального секретаря ООН «UNITE! Долучайся, щоб покласти край насильству щодо жінок та дівчат». Йдеться про глобальні дії для підвищення обізнаності, посилення адвокації, обміну знаннями та інноваціями задля запобігання насильства та допомоги  жінкам, які постраждали від нього.