Skip to main content
Психологічна підтримкаСоціальна підтримкаЮридична допомога

У межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства» вулицями Чернівців їздив РокадаБус, всередині якого юристи, психологи, соціальні працівники надавали безкоштовну допомогу

By 29 Листопада, 2023No Comments

Благодійний фонд «Рокада» традиційно долучився до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», що кожного року проходить у період із 25 листопада до 10 грудня та привертає увагу до проблеми подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Культурно-освітні заходи, а також ініціативи спортивного та соціального спрямування проходять в кожному із 11 осередків Фонду під загальною егідою: Сміливі знати: це — насильство. Так, 29 листопада чернівецький осередок благодійного фонду «Рокада» організував соціальну поїздку у РокадаБусі. 

Протягом чотирьох годин, у період з 10-ї до 14-ї орендований комунальний тролейбус курсував таким маршрутом у місті: Соборна площа — вул.Сторожинецька — Майдан — Ринок (вул.Комарова) — Автовокзал — залізничний вокзал — ТЦ Ашан.

РокадаБус було легко розпізнати, оскільки транспорт буде з усіх боків тематично забрендований. Для всіх пасажирів поїздки у ньому були безкоштовними. 

Протягом усього маршрут, в РокадаБусі працюватили юристка, психолог та соціальний працівник благодійного фонду  «Рокада». Також були представники Центру допомоги врятованим, ВОНА хаб, ЦСССДМ, UNFPA та інші.  

Всі вони безкоштовно консультували зі свого напряму пасажирів про те, які бувають види насильства, як їм протистояти, куди звертатися за допомогою та, найголовніше, як не допустити насильство у своє життя.  

«Під час Міжнародної акції «16 днів проти насильства» ми вирішили зупинитися саме на форматі мобільних консультацій під час поїздки — пояснила Наталія Цимбалюк, фахівчиня напряму гендерно зумовленого насильства чернівецького осередку благодійного фонду «Рокада». — Чому ми обрали такий варіант? Тому що люди змогли отримати фахову допомогу у незвичному форматі. Тема гендерно зумовленого насильства надзвичайно чутлива і делікатна. А ті, хто зіткнулися у своєму житті із насильством не завжди обізнані щодо отримання потрібної допомоги. Власне формат мобільної консультації під час поїздки наче пом’якшує усі кути».


Довідка

Благодійний фонд «Рокада» працює з 2003 року. До лютого 2022-го року складався з двадцяти осіб, які допомагали облаштувати своє життя в Україні біженцям із понад сорока країн: Афганістану, Судану, Сирії тощо.

З початку повномасштабної вторгнення, спираючись на 20-річний досвід роботи з біженцями та підтримку міжнародних організацій, Фонд розгорнув мережу  представництв у 11 регіонах країни. Сьогодні понад 400 фахівців щоденно надають безкоштовну соціальну, психологічну та юридичну допомогу постраждалому населенню та внутрішньо переміщеним особам в  Волинській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Сумській областях. 

Як багаторічні партнери Агентства ООН у справах біженців, «Рокада» розділяє ініціативу Генерального секретаря ООН «UNITE! Долучайся, щоб покласти край насильству щодо жінок та дівчат». Йдеться про глобальні дії для підвищення обізнаності, посилення адвокації, обміну знаннями та інноваціями задля запобігання насильства та допомоги  жінкам, які постраждали від нього.