Skip to main content
ІнтеграціяПідтримка громад

Українська хустка – оберіг жіночого роду

By 5 Березня, 2024No Comments


Для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають в місці тимчасового проживання у Підволочиську та студенток Підволочиського професійного ліцею  було проведено майстер-клас з пов’язання хустки спільно з науковим працівником Тернопільського обласного краєзнавчого музею – Оксаною Гулик.

Пані Оксана розповіла тисячолітню історію походження української хустки, яка не лише не втратила свою актуальність, а й здобула ще більшої популярності впродовж минулих років.

Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною. Вона поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки.

Споконвіків жінки були прагматичними та дбали про своє здоров’я і наречена могла спокійно вдягнути вінок на хустку, якщо весілля справляли взимку. На Великдень та Різдво носили яскраві хустки, у будні дні — стримані. Як бачимо, вибір хустки залежав від пори року, певного приводу та вподобань.

Нині українські дівчата та жінки купують хустки в крамницях, замовляють індивідуальні екземпляри в майстрів, а деякі бренди продають наші традиційні головні убори по всьому світу.

Учасниці майстер-класу були захоплені історією, а також мали можливість на собі відчути, що українська хустка личить всім і робить жінок ще гарнішими, зігріває і тіло, і душу.

Проєкт реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.