Skip to main content
ІнтеграціяПідтримка громадПсихологічна підтримка

В Ірпіні відбувся інтеграційний захід для місцевої громади та ВПО до Міжнародного дня боротьби за права жінок

By 13 Березня, 2024No Comments

В Ірпіні відбувся інтеграційний захід для місцевої громади та ВПО до Міжнародного дня боротьби за права жінок.

Головним лейтмотивом лекційної частини були гендерні стереотипи та гендерна нерівність. Для команди психологів було важливо не просто прочитати матеріал, а дійсно донести інформацію до кожної, навчити помічати та знешкоджувати міфи про жінок, пояснити наскільки важливо мати власну точку зору, голос та рівні права. У слухачів постійно з’являлись усе нові й нові запитання, тому на завершення майже всі учасниці були долучені до дискусії та могли висловитись про те, що накипіло.

Кейс-менеджерка напрямку гендерно зумовленого насилля Благодійного Фонду “Рокада” Аліса Лахманова додала: “Головною метою було об’єднати спільноти ВПО, постраждалих серед місцевого населення і просто всіх бажаючих. Ми продовжували ідею нашої інформаційної кампанії, адже коли хтось вміє окреслити проблему, з нею стає значно простіше боротися. Ми запросили жінок абсолютно різного віку і як показав захід – кожна у своєму житті так чи інакше зустрічалась зі стереотипами. Кожній жінці хотілося розповісти про власний досвід, про наболіле. Обізнаність у даному питанні спрямована насамперед на покращення якості життя українок”.

Теорія закріпилась кава-брейком і затишною практикою. Запрошені взяли участь у релаксових майстер-класах з виготовлення листівок, в тому числі за допомогою вовни. Така техніка позитивно впливає на психологічний стан людини через тактильний контакт із матеріалами. Чимало жінок наголосили, що мати подібний відпочинок серед побутових турбот надважливо.

“Щиро дякую Благодійному фонду “Рокада” за такі цікаві лекції та майстер-класи. Відпочила душею, занурилась у творчість, мені дуже сподобався результат, як психологічний, так і фізичний. Було дуже корисно почути думку як лекторів, так і інших людей. Я зрозуміла, що все залежить від нашого вибору і отримала чимало мотивації”, – прокоментувала учасниця заходу Оксана Гончаренко. Жінка переїхала до Ірпіня з Єнакієвого, що на Донеччині.

Сподіваємось, що з кожним роком потреба в лекціях на тему гендерних стереотипів ставатиме все меншою, а наше суспільство розвиватиметься в напрямку рівності та толерантності. Адже жінки – це не “прикраси колективу”, не лише матері та господині, а унікальні особистості!