Skip to main content

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців – глобальна міжурядова організація, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав і створенню кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громадян та осіб без громадянства.

З 2003 року, вже 20 років, БФ «Рокада» є виконавчим партнером УВКБ ООН. За підтримки УВКБ ООН «Рокада» надає підтримку біженцям, особам, які потребують додаткового захисту, особам, які звернулись за захистом в Україні, внутрішньо переміщеним особам та населенню, що постраждало внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Центр благодійності при катастрофах (CDP)  – Фонд CDP працює в США та в усьому світі. Його місія полягає в тому, щоб використовувати силу філантропії для мобілізації повного спектру ресурсів, які зміцнюють здатність громад протистояти катастрофам і справедливо відновлюватися після них.

З лютого 2023 року CDP підтримує БФ «Рокада» у створенні Рад з питань ВПО. Проєкт поширюється на 7 областей Укріїни. Метою проєкту є сприяння у вирішенні питань, пов’язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, підтримка та захист суб’єктів підприємництва, які перемістилися на території територіальних громад.

Оксфордський комітет допомоги голодуючим (Велика Британія) – міжнародне об’єднання із 15 організацій, які працюють у більше ніж 90 країнах по всьому світу. Метою діяльності об’єднання є розв’язання проблем бідності та пов’язаної з нею несправедливістю в усьому світі. У всіх проєктах Оксфам кінцевою метою є надання людям можливості реалізувати свої права, особисто керувати власним життям, отримувати гідну оплату за виконану працю тощо.

З грудня 2022 року за підтримки Oxfam «Рокада» реалізує проєкт «Надання підтримки та надання послуг вразливим верствам населення з числа ВПО та постраждалого населення» у Київській та Чернігівській областях.

Міжнародний фонд «Відродження»одна з найбільших українських благодійних фундацій, яка з 1990-го року розбудовує в Україні відкрите суспільство, де кожен почуває себе гідно, громадяни включені у творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. Фонд заснований філантропом Джоржем Соросом і є частиною міжнародної мережі Фундацій Відкритого Суспільства (Open Society Foundations).

БФ «Рокада» має тривалу історію співпраці з Фондом «Відродження»:

  • 2010-2012 роки – спільно реалізовано проєкт продовження роботи Інтеграційного центру для біженців та організовано літній відпочинок для їхніх дітей;
  • 2019 рік – проєкт підтримки жінок-біженок та членів їхніх сімей шляхом облаштування швейної майстерні в пункті тимчасового розміщення біженців (ПТРБ) міста Яготин;
  • 2023-2024 роки підтримка та посилення спроможності БФ «РОКАДА» у впровадженні ефективних механізмів інтеграції ВПО.
  • 2024 -2025 роки – підтримка і посилення спроможності БФ «РОКАДА» у впровадженні ефективних механізмів комплексної підтримки та адвокатування інтересів ВПО, біженців та інших вразливих категорій (проєкт триває).

Діяльність у межах поточного проєкту передбачає посилення команди БФ «Рокада» задля впровадження ефективних механізмів інтеграції ВПО, надання своєчасної та кваліфікованої юридичної підтримки бенефіціарам фонду, здійснення адвокаційної діяльності, спрямованої на сприяння вирішенню проблемних питань у громадах, а також підтримку та активізацію діяльності Рад ВПО у Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Волинській, Сумській, Житомирській та Київській областях.

Гуманітарний фонд для України (ГФУ) заснований у 2019 році. ГФУ є стратегічним і життєво важливим інструментом, доступним донорам для об’єднання їхніх внесків у єдині нецільові фонди, щоб дозволити гуманітарним партнерам надавати своєчасну, скоординовану та принципову допомогу.

У 2023-2024 роках БФ «Рокада» здійснює за підтримки ГФУ 2 проєкти:

  • організація заходів, спрямованих на зменшення дискримінації та бар’єрів, з якими стикаються особи з інвалідністю в селах Чернігівської області: співпраця з громадами, надання безпосередньої допомоги особам з обмеженими можливостями для зміцнення їх фізичного та психічного благополуччя;
  • моніторинг захисту на рівні громади та діяльність із захисту на рівні громади в Сумській області. Метою проєкту є надання всебічної допомоги ВПО, постраждалим групам, особам, які повернулися та непереміщеним особам, які потребують допомоги. Особливу увагу приділено діяльності у прикордонних з Росією громадах.

За підтримки ГФУ в 2024 році БФ «Рокада» також надає комплексну підтримку в приведенні пріоритетних місць тимчасового проживання до мінімальних стандартів згідно з Постановою 930 «Про функціонування колективних місць». Даний проєкт реалізовується в 5 областях України, а саме: Житомирській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській.

Фахівці Фонду надають підтримку вразливим групам населення у колективних місцях проживання за допомогою різноманітних компонентів у сферах захисту, координації та управління місцями компактного поселення, освіти.

Канадський фонд місцевих ініціатив (CFLI) є унікальним фондом, оскільки більшість проєктів розроблено та реалізовано невеликими місцевими організаціями громадянського суспільства. Це підвищує загальний вплив проєктів і посилює участь у питаннях, які є важливими для процвітання та добробуту місцевих громад. Фонд щорічно фінансує близько 650 проєктів.

БФ «Рокада» за фінансування CLFI втілив 2 проєкти:

  • перевидання книги «Пізнай, прийми і руку простягни», а також розробка та видання методичного посібника для вчителів загальноосвітніх шкіл для проведення уроків толерантності і проведення тренінгу для педагогів за матеріалами цього посібника та дитячої книги (2010);
  • ознайомлення молоді та жінок з числа біженців та шукачів захисту із найактуальнішими професіями на ринку праці, профорієнтаційна підтримка і розвиток лідерських навичок (2021).

Відокремлений підрозділ Угорської Екуменічної Служби Допомоги в Україні у лютому 2022 один серед перших почала надавати допомогу постраждалим від війни. Програма допомоги охоплює 20 регіонів, від Берегово на Заході, до таких Південно-Східних територій, як Запоріжжя.

Угорська Екуменічна Служба Допомоги вже понад двадцять років працює в Україні, надає підтримку як в Україні, так і в Угорщині.

В рамках співпраці БФ «Рокада» втілив 2 проєкти:

  • забезпечення гідних умов проживання шляхом закупівлі засобів гігєни для пацієнтів п’яти спеціалізованих закладів у Львівській області (2022);
  • забезпечення людей з інвалідністю безпечним транспортуванням з метою задоволення їх базових потреб (2023).

Допомога Данського народу – загальнонаціональна некомерційна гуманітарна організація, яка надає допомогу незахищеним людям у Данії та за кордоном. Danish People’s Aid працює в 3 основних напрямах: профілактика та перша допомога, соціальна робота, робота на міжнародному рівні з надання допомоги у разі стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

В рамках співпраці з БФ «Рокада» у 2022-2023 роках, за фінансової підтримки Danish People Aid здійснено ремонтні роботи з облаштування місць проживання ВПО на базі КНП «Стоматологічна поліклініка» Дубенської міської ради (Рівненська область).

AWO International працює в Україні з лютого 2022 року. Разом із місцевими партнерськими організаціями в Україні та численними асоціаціями AWO в Німеччині, AWO International надає швидку невідкладну допомогу, пропонує довгострокову підтримку людям в Україні та біженцям у Румунії.

З 2023 року за підтримки AWO Internatioal БФ «Рокада» реалізує проєкт з покращення умов проживання ВПО та інших вразливих категорій, які перебувають у інституційних закладах Житомирської області. Проєкт включає надання кваліфікованої психологічної підтримки пацієнтам та працівникам закладів, і заходи з енергозбереження будівель, в яких розміщені заклади.

Загальнонаціональна робоча група психосоціальних центрів для біженців і жертв тортур (BAfF) – психосоціальні центри є центральною опорою психосоціальної допомоги особам, які пережили війну, тортури та втечу. Психосоціальні центри пропонують низькопорогові мультипрофесійні послуги.

Проєкт «Razom – Gemeinsam», у якому бере участь БФ «Рокада», спрямований на покращення якості та сталості психосоціальної та психологічної підтримки, орієнтованої на права людини, на розвиток структур та процесів підтримки, включаючи методи супервізії для психологів у контексті війни та колективного насильства в Україні.

ООН Жінки в Україні – структура Організації Об’єднаних Націй, яка спрямовує свої зусилля на досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. В Україні структура розпочала свою роботу в жовтні 2015 року та пройшла шлях від впровадження окремих проєктів до відкриття Офісу у 2018 році.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. 

З травня 2024 року UN Women Ukraine підтримує БФ «Рокада» у реалізації проєкту в 10 областях України. Проєкт полягає у навчанні національних тренерів для впровадження програм для кривдників та створенні асоціації громадських організацій, яка забезпечить сталість проекту через адвокацію цих програм на регіональному та національному рівнях, спрямованих на протидію домашньому насильству та підвищення рівня безпеки жінок і дівчат.

Medair — це міжнародна християнська гуманітарна організація, мета якої — полегшити страждання людей у ​​найвіддаленіших і спустошених місцях світу. Medair прагне допомогти людям, які постраждали від стихійних лих і конфліктів, відновитися з гідністю, надаючи якісну гуманітарну допомогу.

З травня 2024 року БФ “Рокада” є виконавчим партнером в  реалізації проекту по соціальному супроводу та перенаправлення до програми грошової допомоги у Сумській області. Мета проєкту полягає в тому, щоб люди, які постраждали від військового конфлікту, мали сильні захисні фактори, які досягаються шляхом надання соціального супроводу та фінансової підтримки.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH надає підтримку Україні з 1993 року та активно працює в усіх регіонах країни, тісно взаємодіє з громадами на підконтрольній уряду України території.

Основними напрямами діяльності компанії в Україні є: належне врядування, стійке суспільство, економічний розвиток, енергетика та захист клімату.

З початку серпня 2024 року Благодійний фонд «Рокада» в партнерстві з кластером Стійке Суспільство в Україні розпочав реалізацію проєкту “Посилення через єдність: підтримка зміцнення потенціалу місцевих громадських організацій в Сумській, Харківській, Дніпропетровській областях”.

Проєкт спрямований на підтримку 18 громадських організацій у Харківській, Сумській та Дніпропетровській областях для посилення їхньої організаційної спроможності. Фахівці Фонду здійснюватимуть всебічну оцінку діяльності організацій, що включає аналіз наявних документів, опитування команд та експертну оцінку на місці. Після цього організації отримають менторський супровід, спрямований на посилення їхніх спроможностей, що сприятиме стійкому розвитку ГО та зміцненню їхніх можливостей здійснювати позитивні зміни у своїх громадах.

Норвезька рада у справах біженців (NRC) працює в Україні з 2014 року. Після ескалації конфлікту у 2022 році організація активно розширила  роботу по всій країні та співпрацює з національними партнерами, щоб допомагати людям, які цього потребують. На сході та півдні України фахівці допомагають найвразливішим категоріям людей їжею та основними предметами першої необхідності. На півночі та заході – юридичною допомогою та інформацією про доступ до послуг та прихисток. Важливою складовою допомоги українцям стала програма багатоцільової фінансової допомоги.

З 24 лютого 2022 року Норвезька рада у справах біженців реалізувала велику програму багатоцільової грошової допомоги для осіб, які постраждали через воєнні дії. Допомога призначена для найбільш вразливого населення, яке постраждало від воєнних дій на всій території України.

За підтримки Норвезької ради у справах біженців в Україні та за фінансового сприяння Програми підтримки Нансена для України БФ «Рокада» реалізовуватиме проєкт у Чернівецькій області, що має на меті забезпечити:

  • надати грошову допомогу вразливим сім’ям для покриття витрат на оренду житла аби покращити умови їхнього проживання;
  • забезпечити ВПО доступ до необхідних послуг таких як вода, електроенергія, санітарні умови та інше для внутрішньо переміщених осіб.

AWO International розпочала свою активну діяльність в Україні у лютому 2022 року, коли війна призвела до великої гуманітарної кризи. З цього часу організація співпрацює з місцевими партнерами для надання екстреної допомоги та довгострокової підтримки, включаючи відновлення пошкоджених соціальних установ, таких як школи та притулки для жінок. Їхня діяльність охоплює надання психосоціальної підтримки постраждалим від війни, а також допомогу в підготовці до зимових умов у найбільш уразливих регіонах.

З 2024 року Благодійний фонд “Рокада” розпочав реалізацію спільного проєкту з AWO International, arche noVa та New Way в Миколаївській області.

Проєкт, що має назву “Життєво необхідна допомога в сфері водопостачання, санітарії й гігієни, психосоціальної підтримки та підготовки до зими вразливим домогосподарствам і постраждалим громадам у південних областях України, а також інституційне зміцнення українських надавачів гуманітарної допомоги першого реагування”, спрямований на забезпечення вразливих домогосподарств життєво важливими ресурсами, включаючи воду, гігієнічні засоби та психосоціальну підтримку. Одним із важливих напрямків є підготовка до зими постраждалих громад, а також зміцнення спроможності українських гуманітарних організацій.

Ця ініціатива реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Aktion Deutschland Hilft, що робить можливим надання критично необхідної допомоги тим, хто найбільше постраждав від війни.

Програма розвитку ООН (ПРООН) — це провідна організація в системі ООН, яка сприяє сталому розвитку, соціальній справедливості та підтримці людського потенціалу в усьому світі. ПРООН працює в понад 170 країнах та територіях, допомагаючи урядам, громадським організаціям та приватному сектору досягати Цілей сталого розвитку.

З серпня 2024 року ПРООН розпочинає співпрацю з Благодійним фондом «Рокада» у рамках пілотного проєкту «Комплексна програма соціальної адаптації ветеранів/-ок та членів їх сімей у територіальних громадах Чернівецької області», який полягає в апробації Державного стандарту соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів/-ок та членів їх сімей, передбачає соціальну реінтеграцію ветеранів∕-ок і членів їх сімей шляхом соціально-психологічної підтримки та сприяння в працевлаштуванні.

Проєкт реалізується Чернівецьким осередком Фонду «Рокада» у співпраці з Департаментом соціального захисту населення Чернівецької обласної адміністрації, Департаментом соціальної політики Чернівецької міської ради та Центром надання соціальних послуг Глибоцької територіальної громади за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».

Зв'яжіться з нами
Підтримати Фонд