Skip to main content
Юридична допомога

Юридичні перемоги «Рокади»: як один кейс допоміг покращити законодавство

By 29 Лютого, 2024No Comments

Юридична допомога біженцям та внутрішньо переміщеним особам – один із пріоритетних напрямків діяльності нашого Благодійного Фонду. І якщо друга категорія більш захищена, адже люди мають українське громадянство, то перша має постійно боротися за право жити і працювати в Україні.

Один з подібних випадків – історія сирійської сім’ї, члени якої є особами з додатковим захистом.

«Я приїхав до України ще у 2007, через війну в Сирії. Лише в 2013 мені вдалося перевезти сюди свою маму, сестру та дружину. Вже в Києві народилося четверо моїх дітей. Старшій донечці вісім років, наймолодшій – півтора місяця» – розповідає пан Ахмад.

Влітку 2023 «Рокада» допомогла сім’ї отримати статус багатодітної. Після цього ми подали документи для отримання державної соціальної допомоги. Але ЦНАП Шевченківського району Києва відмовив родині в державній допомозі. Причиною відмови став статус особи з додатковим захистом!

В нашій практиці подібна ситуація трапилася вперше. Було підготовлене звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики України. Уповноважений погодився з наявністю необґрунтованих обмежень прав осіб, які потребують додаткового захисту та звернувся до Шевченківської РДА з проханням вжити належних заходів реагування. «Рокада» також звернулась до юридичного партнера УВКБ БО «Право на захист» з проханням надати правничу допомогу.

Завдяки наполегливій роботі юристки з соціальних питань Надії Шетанкової, вдалося не лише оформити допомогу цій сімʼї, але й внести ґрунтовні зміни до законодавства!

Питання вирішене завдяки внесенню змін до Постанови Кабінету міністрів «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб». Тепер особи, які мають додатковий захист без будь-яких перешкод зможуть отримувати допомогу від держави.