Skip to main content
Юридична допомога

Зусиллями юристки Фонду студент перевівся з платної форми навчання на безкоштовну

By 6 Грудня, 2023No Comments

Зусиллями юристки Юлії Карповець (на фото), що консультує у благодійному фонді «Рокада» Рівне вдалося перевести внутрішньо переміщеного українця, студента Луганського державного медичного університету на бюджетне місце.

Студентові не вдавалося цього зробити з листопада минулого року. Ігор (на фото) звертався до багатьох установ та організацій, однак юристи отримували лише відписки.

У травні цьгоріч Ігор знову звернувся до університету з проханням перевести його на державну форму навчання. Його ситуація ускладнювалася ще й тим, що у 2017 році Ігор переїхав з Луганщини до Харкова, а потім знову повернувся в Луганську область.

Далі Ігор знову переїхав до Харкова, а на початку цього року — до Рівного, де наразі і проживає. Тобто, внутрішніх переміщень було декілька.

Студент звернувся за допомогою до Юлії Карповець, що безкоштовно консультує внутрішньо переміщених осіб та шукачів притулку.

Після детального вивчення справи юристка підготувала заяви до:

  •  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту права студента у сфері освіти;
  •  Державного закладу «Луганський державний медичний університет»;
  •  Міністерства освіти і науки України.

Як результат — відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту права студента у сфері освіти.

 Як наслідок, Луганський державний медичний університет повідомив Ігорю про можливість його переведення на вакантне місце державного замовлення.

Таким чином завдяки юридичному супроводу та за активного сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини — права студента відновлено.

Більше про механізм переведення на бюджет, читайте у цій новині:

 Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»