Skip to main content
Підтримка громадЮридична допомога

Які пільги передбачені для дітей, що виховуються без батьків?

By 30 Жовтня, 2023No Comments

Для дітей, які виховуються без батьків, держава передбачає певні пільги.

Так, діти-сироти та діти, позбавлені батьківських прав, вступають після школи у вищі навчальні заклади за квотою на бюджет. Забезпечуються  гуртожитком та щомісячною соціальною стипендією. 

Щорічно вищий навчальний заклад повинен виплачувати дітям-сиротам грошову допомогу на придбання навчальної літератури у розмірі трьох соціальних стипендій. 

У період літніх канікул дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування теж виплачується щомісячна соціальна стипендія. 

Навчальний заклад зі своїх коштів забезпечує таких випускників одягом та взуттям. Надає разову допомогу — не менш як шість прожиткових мінімумів. Замість речей дітям можуть видати гроші, за їхнім бажанням.

Таким випускникам вищих навчальних закладів, держава має забезпечити гарантоване працевлаштування та надати перше робоче місце.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право зараховуватися на соціальний квартирний облік за місцем їхнього проживання, якщо вони не мають власного житла. 

Про пільги для таких дітей розповідала юристка нашого Фонду Лілія Єрмоленко (на фото), що консультує в Благодійний фонд «Рокада» Івано-Франківськ та онлайн в Благодійний фонд «Рокада» Тернопіль. І в межах своєї роботи провела інформаційну лекцію для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в місцевому професійному будівельному ліцеї. 

Проєкт реалізується в межах Міжнародного фонду «Відродження».