Skip to main content
Психологічна підтримкаСоціальна підтримка

Протидія гендерно зумовленому насильству – один із пріоритетних напрямків Благодійного фонду “Рокада”

By 11 Березня, 2024No Comments

Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) є одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі. ГЗН — це насильство, спрямоване проти особи через її гендерну належність, або насильство, яке непропорційно впливає на осіб певної статі.

Напрям попередження та реагування на гендерно зумовлене насильство у Благодійному фонді «Рокада» – це команда фахівчинь із соціальної роботи та психології, які працюють з постраждалими від насильства та проводять групові заходи для запобігання насильства у громадах, МТП, закладах освіти тощо.

Напрям охоплює:

  • психологічні та соціальні консультації;
  • послуги кейс-менеджменту;
  • тренінги;
  • інформаційні сесії про те, що таке насильство, як реагувати на такі випадки, до кого звертатися, як підтримати постраждалих, що робити, якщо насильства зазнає хтось із близьких;
  • психологічні групи про підтримку, внутрішні ресурси;
  • послуги супроводу (перевезення) у різні державні структури – соцслужби, медзаклади, поліцію;
  • заходи з психологічної підтримки жінок у групах ризику тощо.

Команда працює з постраждалими від насильства – домашнього, в умовах війни, інституційного, або ж – гендерно зумовленого. Також працюємо з дітьми, які зазнають насильства у сім’ї.

До кожного бенефіціара індивідуальний підхід – соціальні працівниці разом із бенефіціарками складають план роботи, включаючи в нього саме ті послуги, які потрібні конкретній людині. За необхідності наші фахівці супроводжують до інших організацій, у державні служби, в лікарню, будь-куди, якщо це важливо для безпеки й якісної підтримки.

Зазначимо, що психологічні й соціальні консультації, проведені нашими психологами, конфіденційні. Це означає, що вся надана інформація буде відома лише тому фахівцю, який працює з постраждалою, саме тому нам можна довірити всі свої тривоги й проблеми.

Напрям ГЗН у нашому Фонді діє:

  1. У Чернівецький, Франківський, Хмельницький та Львівській областях за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.
  2. у Києвській та Черніговській областях за підтримки Оксфаму.
  3. у Сумській області за підтримки Гуманітарного Фонду в Україні.

Пам’ятайте, що ми завжди з вами і готові допомогти. І ви завжди можете звернутися за професійною допомогою до Благодійного Фонду «Рокада». Зателефонувавши, ви маєте можливість повідомити про потребу консультації з фахівцем-психологом, після чого з вами зв’яжеться спеціаліст для уточнення всіх деталей:

Київ — 063 299 83 24 з 9:00 до 18:00 (вівторок, середа, п’ятниця)
Чернігів — 067 337 01 61
Івано-Франківськ — 067 447 40 24
Хмельницький — 067 447 08 13
Чернівці — 067 337 65 68
Львів — 067 447 03 73
Суми — 067 309 89 37