Жити, попри війну. Ми всі переживаємо важкі часи та потребуємо підтримки #самезараз. Продовжуємо серію публікацій від наших психологів.
Як продовжувати жити нормальним життям в умовах війни![❓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
![❓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
Від початку повномасштабної війни українці, майже втратили звичне, буденне життя. Чимало людей втратили своїх рідних, близьких, покинули свої домівки, були змушені переселитися у більш безпечні місця.
Ще рік тому, у перші місяці війни, ми, загалом, трималися. Ми боролися зі стресом, та страхом, мобілізуючи усі свої сили для того, щоб вижити. Але сьогодні, хоча ми й продовжуємо боротися, спостерігається загальна втома і виснаження. Ми занурилися у ситуацію, з якою складно впоратися психіці будь-якої людини, навіть найбільш стресостійкої.
Як жити, попри війну, що нам робити і як допомогти собі у цій ситуації, стає для нас особливо актуальним.
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Наше життя, як мандрівка в гори. Ми рухаємося по ньому, як би не було важко. Іноді варто зупинитися і відновити ресурси. Часом, потрібно переглянути цінності і віднайти сенс тієї мандрівки. А дорогі нам люди, які поряд, підтримають і допоможуть, коли гора виявиться занадто крутою.
Дякуємо за експертний матеріал психологині Всеукраїнської лінії психологічної підтримки Соломії Петрущак ![💚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f49a.png)
![💚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f49a.png)
![](https://rokada.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/image-2023-10-04-100918.jpg)