Skip to main content
Соціальна підтримкаЮридична допомога

Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам

By 18 Грудня, 2023No Comments

З 1 листопада за оформленням допомоги на проживання звертається одна особа від всієї сімʼї, а не кожен член родини окремо. Коментує юристка чернівецького осередку благодійного фонду «Рокада» Тетяна Хотетовська (на фото).

З 1 грудня виплати ВПО продовжуватимуть без додаткового звернення, це нововведення передбачено постановою КМУ від 21 листопада 2023 року № 1226. Відповідна допомога сім’ї буде продовжена автоматично ще на пів року.

Також, автоматично ще на пів року, починаючи з 1 лютого наступного року будуть продовжуватись виплати для  осіб, які  вперше звернулися за виплатами після 1 серпня 2023 року, оскільки перший шестимісячний період закінчується для них 31 січня 2024 року.

Від вересня 2023 року виплату припинили тим ВПО, які:

• придбали новий транспортний засіб, крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

• придбали на суму понад 100 тисяч гривень земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);

• мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тисяч гривень;

• придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тисяч гривень;

• мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м² на одного члена сім’ї.

•перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);

• повернулися до покинутого місця проживання.

• відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Водночас, держава відновить виплати ВПО тим, кому допомогу призупинили помилково.

Насамперед, це власники зруйнованого житла, які нікуди не переміщалися і мають право на виплати ВПО. До кінця року таким громадянам продовжать відновлювати допомогу.

Крім цього, відновлять виплати ВПО особам, які за реєстрами РАЦСів помилково вважалися померлими, і тим, хто повернувся з-за кордону, проте дані про це не зафіксували.

Починаючи з 1 серпня 2023 року, проводяться перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО територіальними органами Національної соціальної служби.

Якщо ВПО не було на місці під час проведення перевірки — про це складається відповідний акт та особа інформується про необхідність у термін до 14 робочих днів прибути до органу соціального захисту населення для ідентифікації та подання заяви у довільній формі щодо відсутності змін.

Якщо отримувач протягом 30 календарних днів після проведення перевірки не прибув до органу соцзахисту населення, приймається рішення про тимчасове припинення надання допомоги з наступного місяця.