Skip to main content
ІнтеграціяПідтримка громад

Форум Рад ВПО в Івано-Франківську

В Україні налічується близько 500 Рад з питань внутрішньо переміщених осіб, то ж у січні 2024 «Рокада» організувала форум Рад ВПО в Івано-Франківську, де десятки фахівців обмінювалися досвідом.

«Перший рік повномасштабного вторгнення був роком швидких рішень, адже потрібно було оперативно комусь знайти житло, відвезти до лікаря, когось просто нагодувати чи дати склянку води. Усі були в стресі й ми зрозуміли, що потрібно шукати більш сталі, довгострокові рішення. Одним з таких рішень стало створення Рад ВПО, які починали засновувати ще з 2014 року», – ділиться Голова правління Фонду Наталія Гуржій.

Рокадівці розповідали про відкриття й функціонування Рад у різних регіонах України. У тому числі своїм досвідом ділилися й ті, хто сам покидав рідну домівку.

«Колись у 2014 році ми виїжджали з Криму, у 2022 – з Харкова, згодом осіли й інтегрувалися в Гусятинській громаді Тернопільської області. Ми знаємо як це, що це, як пережити ці важкі часи. Ради з питань ВПО дуже необхідний орган, аби люди знали, куди потрібно звертатися за підтримкою», – розповідає про свою участь у Раді Аліна Атамась, переселенка з Харкова.

Ради ВПО піклуються перш за все про адаптацію людей на новому місці. Головна мета: допомогти інтегруватися, знайти житло, роботу, улюблене хобі, дітям – влаштуватися у садочку чи школі. Ми створюємо умови, за яких кожному буде комфортно в новій громаді.

«Ми працюємо над тим, щоб люди, які в нас живуть отримали можливості для саморозвитку та відчули себе повноцінними мешканцями. Ради ВПО – це нагода зібратися колективно за одним столом, не створюючи місток у комунікації, розповісти один одному своє бачення, можливості й потреби», – ділиться Тарас Коваль, член Ради ВПО з Рівненщини.

У рамках адаптації наші фахівці роблять акцент на психологічному відновленні. Люди наново формують дружні стосунки з оточуючими під час найрізноманітніших заходів.

Ми прагнемо щодня ставати кращими заради людей, які потребують допомоги. Адже “Рокада” – це підтримка, яку відчуваєш серцем!

Відео з Форуму можна переглянути на нашому каналі в YouTube!