Skip to main content
ІнтеграціяПідтримка громад

Інтеграція внутрішньо переміщених осіб в громади завдяки підтримці “Рокади”: як команди працюють у цьому напряму та чим можуть допомогти

By 19 Березня, 2024No Comments

Благодійний фонд “Рокада” працює з прихистками, в яких проживають внутрішньо переміщені особи під егідою CСCM-напрямку.

Цей напрям з’являється тоді, коли базові потреби людей забезпечені, вони вже знайшли місце тимчасового проживання (МТП) і їм потрібно дати моральні сили розпочинати життя та інтегруватися в новій громаді. Саме в цьому допомагають команди СССМ-напряму, які координують ці МТП та допомагають в інтеграції ВПО через проведення різного роду активностей.

Робота рокадівців охоплює МТП як в обласних центрах, так і у віддалених громадах, в яких проживає понад 4 000 осіб. Діяльність напряму полягає у наступних завданнях:

  • покращуємо умови проживання ВПО в місцях тимчасового проживання.
  • Допомагаємо інтегруватись людям у громаду через проведення різного роду активностей, спрямованих на покращення комунікації серед ВПО в самому МТП та в громаді загалом. Виявляємо людей, які належать до вразливих категорій населення, вивчаємо їх потреби, а також здійснюємо перенаправлення їх відповідним спеціалістам та службам за необхідності.
  • Здійснюємо роботу щодо покращення комунікації ВПО та адміністрації МТП. Регулярно проводимо зустрічі спрямовані на обговорення проблемних питань ВПО та сприяємо їх вирішенню.
  • Фонд організовує заходи, спрямовані на допомогу у вирішені довгострокових проблем ВПО (забезпечення житлом, роботою, ефективною інтеграцією), тобто допомагаємо ВПО навчатись самостійно, розповідаємо, де можна отримати необхідну інформацію та куди можна звернутися в рази виникнення різного роду проблем.
  • Проводимо моніторинги МТП, що дає можливість виявити проблемні питання різного характеру, здійснити відповідні перенаправлення, простежити загальну тенденцію переміщення ВПО, їх прибуття тощо. Також визначаємо умови проживання людей та відповідність цих умов стандартам згідно з постановою №930 Кабінету міністрів України.
  • Здійснюємо профілювання сімей, метою якого є пошук середньо – та довгострокових рішень для ВПО в місцях тимчасового проживання.
  • Підтримуємо морально-психологічний стан ВПО через проведення тренінгів, консультацій, сесій, спрямованих на запобігання гендерно зумовленого насильства, а також покращуємо обізнаність щодо можливих варіантів переміщення, можливостей працевлаштування та перенавчання, програм забезпечення життя, місцевих програм соціального житла та доступу до послуг, що надаються на рівні громади тощо.

Зазначимо, що така діяльність передбачена у Волинській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Пам’ятайте, що ми завжди з вами і готові допомогти. І ви завжди можете звернутися за допомогою до Благодійного Фонду «Рокада» за такими контактами у вашому регіоні:

Івано-Франківськ — 067 447 40 24

Хмельницький — 067 447 08 13

Тернопіль — 067 447 42 20

Луцьк — 067 447 08 84

Рівне — 067 447 38 40

Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні