Skip to main content
Інтеграція

Культурна інтеграція внутрішньо переміщених осіб на Волині та Житомирщині

By 31 Серпня, 2023No Comments

Днями в кількох осередках Благодійного фонду «Рокада» відбулися екскурсії для внутрішньо переміщених осіб з метою їх інтеграції.

«Рокада» Житомир активно інтегрує переміщених осіб тому нещодавно відбулась екскурсія у Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Буханчука.

Екскурсія проходила в інтерактивному форматі, учасники не лише слухали гіда й розглядали експонати, але й знаходили їх за отриманими фрагментами, вгадували назви творів, ділились своїми думками та емоціями.

Рокадівці Житомира домовились з керівництвом музею про подальшу співпрацю, так як такі заходи допомагають дізнатися більше про місцевість, де зараз проживають переміщені особи, а також знайти нові знайомства. І як результат – краще інтегруватися в громаді.На Волині вже завершилась серія інтеграційних екскурсій для ВПО, які проживають у місцях компактного проживання, котрими опікуються соціальні працівниці по роботі з громадами у межах роботи СССМ-кластера. Також участь у екскурсіях брали місцеві жителі, які по-новому відкривали для себе рідні місця і ВПО, які мешкають в індивідуальних житлових будинках у приймаючих громадах. Крайню екскурсію провели у Володимирській міській раді.

Команда «Рокада» Волинь разом з  проєктом “Екскурсії з істориком” успішно реалізувала низку інтеграційних екскурсій, що спрямовані на знайомство з культурою та історією нового місця проживання осіб. Ці екскурсії стали важливим інструментом в підтримці адаптації та інтеграції цієї групи людей. 

Значний акцент був покладений на взаємодію з місцевими громадами. Екскурсії проводилися у  історичних центрах Волині, де переміщені особи мали змогу спілкуватися з місцевими жителями, а пізніше і отримувати підтримку в процесі інтеграції.