Skip to main content
Інтеграція

Культурна інтеграція – Житомирщина та Волинь

By 10 Жовтня, 2023No Comments
Час від часу ми ділимось з вами подіями пов’язаними з культурною інтеграцією внутрішньо переміщених осіб. Сьогодні розкажемо про події на Житомирщині та Волині.
Як ми вже знаємо, культурна інтеграція внутрішньо переміщених осіб є важливим елементом в процесі соціалізації до нових умов життя на новому місці проживання. Так, Благодійний фонд «Рокада» Житомир активно проводив культурну діяльність, і нещодавно відзначив подякою колектив Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Буханчука. Завдяки плідній співпраці з колективом музею рокадівцям вдалося реалізувати багато цікавих заходів для внутрішньо переміщених осіб, серед яких виставка – інсталяція “Надія вдалині від дому”, екскурсія для переселенців з міста Житомира, свято з нагоди Дня Державності України.
Минулого тижня, також на Житомирщині, відбулась екскурсія до Палацу Грохольських-Терещенків в селі Червоне. Екскурсія пройшла в невимушеній, дружній атмосфері та принесла масу задоволення відвідувачам. Вони дізнались багато нового про походження та історію палацу, його перспективу на майбутнє, змогли побувати всередині будівлі та прогулятись парком до «озера закоханих». І все це завдяки гіду Тарасу Коновалову, якого рокадівці також відзначили подякою за плідну співпрацю та допомогу в інтеграції внутрішньо переміщених осіб, що проживають на Житомирщині.
На Волині, Благодійний фонд «Рокада» Волинь та Нововолинський центр соціальних служб, у день свята Покрови організували екскурсію до урочища «Вовчак», де поринули у більш ніж 80-річну історію зародження та діяльності УПА.
Внутрішньо переміщені особи з Дніпропетровської, Харківської, Запорізької та Донецької областей, що знайшли прихисток на Волині, із цікавістю вирушили до прадавнього лісу, в якому колись жили, мріяли про незалежність держави та проводили визвольну боротьбу повстанці Волинської Січі. Вони прослухали лекцію від історика, оглянули експозицію музею-криївки, побували у старовинних хатах, наповнених автентичними побутовими речами та військовою амуніцією, пройшли лабіринтами оборонних споруд, віддали шану меморіалу.
💚Продовжуємо інтегрувати та підтримувати, Рокада – підтримка, яку відчуваєш серцем!