Skip to main content
Без категоріїІнтеграціяПідтримка громад

На Хмельниччині відкрили соціальну пральню для вимушених переселенців та інших вразливих категорій населення

By 20 Лютого, 2024No Comments

Покращення умов проживання, вирішення актуальних питань внутрішньо переміщених осіб, розгляд і реалізація проєктів та ініціатив, спрямованих на поліпшення їхнього добробуту та інтеграції в нових умовах, а також постійна людська турбота є пріоритетною у кожному з приймаючих регіонів. І село Турівка Теофіпольської громади не виключення, адже саме там відкрили соціальну пральню для вимушених переселенців та інших вразливих категорій населення.

Цей громадський соціальний проєкт ініційований внутрішньо переміщеними особами, що мешкають в місці тимчасового проживання та місцевими активістами за підтримки працівників СССМ напрямку Благодійного Фонду “Рокада” у місті Хмельницькому, Теофіпольської селищної ради, комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Теофіпольської селищної ради та відділку №8 ТОВ “Україна 2001”.

Реалізація «Соціальної пральні» першочергово розрахована на підтримку ВПО, соціально незахищених верст населення, а саме багатодітних родин, самотніх осіб похилого віку, людей з інвалідністю, які проживають у двох прилеглих населених пунктах – селі Турівка та селі Червона Дубина.

Зазначимо, що облаштування соціальної пральні значно покращує умови проживання внутрішньо переміщених осіб в МТП. Оскільки до ремонту там було облаштовано лише одну імпровізовану душову кабіну та встановлено дві вживані пральні машини, що не повною мірою покривало потреби людей, що там проживають.

Відтепер у просторі доступні пральні та сушильні машини, душові кабіни, фен, праска, прасувальна дошка тощо. А всі охочі, за необхідності, можуть прийняти душ, випрати та попрасувати білизну.

Оскільки проєкт доступний для місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб, це сприятиме зменшенню соціальної напруги між людьми та покращуватиме процес інтеграції ВПО в місцеву громаду.

Скористатися соціальною послугою за попереднім записом можуть всі, хто цього потребує. Запис на отримання послуг відбувається за адресою: село Турівка вул. Центральна, 33А.

Спільними зусиллями ми робимо все для того, аби люди, що вимушено покинули свої домівки, відчули тепло та любов у кожній з приймаючих громад.

Проєкт реалізовано за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.