Skip to main content

Щорічно 20 червня відзначається Всесвітній день біженців. Агентство ООН у справах біженців та партнерські організації по всьому світу організовують до цього дня різноманітні заходи, які мають на меті привернути увагу суспільства до проблем біженців та нагадати всім людям, що така категорія осіб потребує захисту і підтримки.

Благодійний фонд «Рокада» традиційно долучається до відзначення цього Дня, аби привернути увагу до проблем, з якими зіткнулися ці люди та визнати їхню стійкість, силу та мужність. Цього року в Україні ми говоримо про біженців, і про вимушених переселенців.

20 червня 2024 року з 11:00 відбудеться аудіовізуальна виставка «Переміщені долі: історії мужності та сили духу». На заході мешканці міста та внутрішньо переміщені особи матимуть нагоду почути 6 унікальних життєвих історій внутрішньо переміщених осіб та біженців, які пройшли тернистий шлях від пошуку нового дому до успішної інтеграції в незнайомих містах.

Вимушені переселенці з Сумщини, Луганська, Херсона, або ж біженці з Таджикистану, Ірану, Саудівської Аравії у своїх аудіо історіях розкажуть про власний досвід пошуку себе, періоду адаптації та життєві перемоги. Ці люди як ніхто інший знають, наскільки важко починати життя з чистого аркуша. Вони поділяться пережитими емоціями та тим, що дає сили триматися і досягати успіхів у складні часи, а також розкажуть про те, що дарує їм надію вдалині від дому.

Коли? 20 червня, 11:00.
Локація: парк імені Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка.


На локації відбуватимуться творчі майстер-класи для дорослих і дітей, працюватимуть зони для спортивних активностей, виставка хіджабів та іншого традиційного одягу різних народів, а також народні українські пісні та східні танці. Окрім того, присутні біженці та внутрішньо переміщені особи матимуть можливість отримати безоплатні юридичні й психологічні консультації від фахівців нашого Фонду. А всі присутні зможуть стати благодійниками, адже на міні-ярмарці збиратимуть кошти для дітей-біженців.

Безпека: у разі оголошення повітряної тривоги всіх учасників заходу буде запрошено пройти до найближчого укриття.