Skip to main content
Інтеграція

Подорож у часі Старим Луцьком: як проходить інтеграція внутрішньо переміщених осіб на Волині

By 26 Липня, 202330 Липня, 2023No Comments

З метою інтеграції ВПО у місцеві громади Благодійний фонд «Рокада» Волинь розпочала екскурсії для переселенців. Усі МКП, які взяті в роботу СССМ напрямку, розміщені в історичних місцях, тому доречно було б організувати екскурсії, ознайомити людей з історичними особливостями приймаючих громад.

До проведення екскурсій залучили історика Андрія Павляшика з авторським проєктом “Екскурсії з істориком”.

Ціллю проєкту є ознайомлення з цікавими, але маловідомими подіями, локаціями і особистостями минулого нашого народу. Реалізовуватиметься проєкт в легкій і доступній для людей формі з елементами гри, екскурсій, квестів і розважально-пізнавальних заходів.

Учасниками екскурсій стали ВПО з МКП, студенти з навчальних закладів, де розміщені МКП та представники приймаючих громад. У ході піших прогулянок (тривалістю до 2 годин) екскурсовод показав цікаві історичні локації, розповів про яскраві події та визначних людей. Такі заходи допоможуть учасниками налагодити тісніші контакти між собою і познайомитись з представниками громад, де вони проживають.

Зокрема, Андрій Павляшик влаштував для ВПО справжню подорож у часі, розпочинаючи від князівських часів. Так, внутрішньо переміщені особи дізналися, що їли, що пили і чим займалися у Луцьку та на Волині чимало сотень років тому.

Окрім того, ВПО послухали більше про традиції і життєвий устрій місцевих жителів. Це сприятиме подальшій адаптації в теперішніх умовах і стимулюватиме пізнавати історію приймаючих громад. Також такі екскурсії стиратимуть можливі елементи внутрішньої ізоляції між ВПО і місцевими громадами. Крім того, історичні розповіді мають і патріотичне спрямування, адже з погляду історії ВПО матимуть можливість поглянути на українсько-російські стосунки протягом віків історії.

Переконані, що саме такий формат спілкування з ВПО допоможе їм не замикатись всередині свого МКП, пізнавати місцеве населення та можливості своєї реалізації на Волині.

Також екскурсії будуть проведені у 9 волинських громадах: Берестечківська громада – офіційна сторінка, Городищенська громада(МКП в с.Сенкевичівка), Луківська громада Любомльська міська територіальна громада, Горохівська міська рада, Нововолинська міська рада, Володимирська міська рада, Олицька селищна рада(МКС в с. Ставок), Рожищенська міська рада тощо.

Подальше проведення заходів планується протягом літа 2023 року.

Проєкт реалізовується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН)